Çiğ Yemedim ki Karnım Ağrısın Sözünün Anlamı

0

Çiğ yemedim ki karnım ağrısın atasözünün anlamının yer aldığı “Çiğ yemedim ki Karnım Ağrısın” sözü ile ilgili yazımız.

Çiğ Yemedim ki Karnım Ağrısın Sözünün AnlamıÜlkemiz insanlarının bir çok farklı olay karşısında akıl dolu zeka dolu verebilecekleri sözler vardır. İşte bunlardan biriside “Çiğ Yemedim ki Karnım Ağrısın” sözüdür.

Peki bu söz ya da deyim ne anlama geliyor. Öncelikle insanlar hayatlarının belirli bir döneminde öyle ya da böyle bir şey ile suçlanabilirler. Yapmaları gereken bir işi yapmadıkları ya da yarım yaptıkları ya da hiç ilgilerinin olmadığı bir olay sebebi ile bazı suçlamalar ile karşılaşabilirler. İşte bu tarz durumlarda “Çiğ yemedim ki Karnım Ağrısın” diyerek tepki verilebilir. Çünkü bu sözü söyleyen kişi hiç bir şeyden korkmadığını bir yanlış iş ya da söz söylemediğini ve yaptığı ya da yaptığı iddia edilen şeyler ile yüzeleşebileceğini anlatır.

Siz siz olun iftiralar ya da suçlamalar karşısında kesinlikle eğer haklı iseniz geri adım atmayın. Bu hayatın daha güzel daha iyi olması için bireysel olarak haksız yere yapılan her türlü suçlamanın karşısında olmamız gerekir. Ama kendimiz için ama başkaları için. İnsanlık bunu emreder.


Leave A Reply