Çini Sanatı ve Tasarımı (2 Yıllık) Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Çini Sanatı ve Tasarımı (2 Yıllık) taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Çini Sanatı ve Tasarımı (2 Yıllık) olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Çini Sanatı ve Tasarımı (2 Yıllık)Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Aşağıda yer alan tabloda Çini Sanatı ve Tasarımı (2 Yıllık) bölümüne ait olan taban puanları alfabetik olarak doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Çini Sanatı ve Tasarımı (2 Yıllık) okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Çini Sanatı ve Tasarımı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Çini Sanatı ve Tasarımı (2 Yıllık) taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Çini Sanatı ve Tasarımı (2 Yıllık) hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı /  Bölümü / Puan Türü / Kont. / Taban Puanı / Başarı Sıralaması

  • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (Kütahya) (Devlet) – Çini Sanatı ve Tasarımı (Örgün) – TYT – 16 – 180,81553 – 1.735.751
  • Bursa Uludağ Üniversitesi (Bursa) (Devlet) – Çini Sanatı ve Tasarımı (Örgün) – TYT – 21 – Dolmadı –

Advertisement

Çini Sanatı ve Tasarımı

70%
70%
Awesome

Seramik hammaddesinden mutfak, banyo ve süs eşyaları yapan, bu malzeme ve eşyaların üzerine özgün çalışmalar veya eski çini motiflerinden yararlanarak desen, biçim tasarlayan ve uygulayan kişidir.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply