Civciv İkramlıklar

0

Civciv şeklinde ikramlıklarla hem konuklarınızı mutlu edebilirsiniz hem de çocuklara yumurtanın güzelliğini gösterebilirsiniz.

Civciv İkramlıklar

Advertisement

Civciv İkramlıklar

Bu ikramlıkları hazırlamak için öncelikle kaç adet istiyorsanız o kadar yumurta haşlamanız gerekiyor. Yumurtaların iyi haşlanmış ve katı olması gerekli. Yumurtanın üstünü şapka gibi kesin. Yumurtanın sarısını buradan çıkaracağız. Yumurtanın sarısını çıkarırken beyazını parçalamamaya dikkat edin. Yumurta sarılarını bir kaseye alın ve çatalla ezin. İçine labne peynir, krema vb. sevdiğiniz malzemelerden ekleyerek krema kıvamına getirin. Yumurtanın içine çok fazla beyaz malzeme katarsanız sarı görüntüsünü kaybedebilirsiniz. Bunun için biraz safran eklerseniz sarı rengi korur.

Yumurta sarıları krema kıvamına gelmeli. Sonrada bir pasta torbası yada kaşık yardımıyla beyazlarını doldurun. Biraz fazla doldurun ki civcivin kafası oluşsun, göz burun koymaya yer kalsın. Gözler için siyah zeytin burun için havuç kullanabilirsiniz. Yumurtanın en başta kestiğimiz üst kısmı da civcivin kafasının üstüne oturtun. Sevimli civcivler hazır.

Civciv İkramlıklar

Advertisement


Leave A Reply