Çocuk Hakları Nelerdir? Resimli Anlatım, Çocuk Hakları Çizimleri

231
Advertisement

Çocuk Hakları İle İlgili Çizimler. Resimlerle Çocuk Haklarının anlatımı. Çocuk Hakları resimleri, Çocuk Hakları ile ilgili çizimler, resimler.

Çocuk Hakları Nelerdir? Resimli Anlatım – Çocuk Hakları Çizimleri

Çocuk hakları ile ilgili çizimleri, resimli anlatımı yazımızın devamında bulabilirsiniz. Ancak öncelikle çocukların kendi haklarını koruyamayacak kadar savunmaya muhtaç olduklarını unutmadan bu hakları okumakta fayda var. Çocuklara haklarını öğretmek ve bu hakların verilmesini sağlamak, bu hakların savunucusu olmak biz büyüklere düşmektedir. Her çocuğun çok ama çok değerli ve özel olduğunu unutmadan, geldikleri dünyadaki tabi haklarını onlara sunmalıyız. Onları dünyaya getirme kararını veren büyüklerin onları korumak ve kollamak görevleridir. Bu noktada hiç bir çocuğun milliyeti önemli değildir. Bütün çocuklar bizimdir ve onlara yaşanılır bir dünya bırakmak da görevimizdir. Büyüklerin yaptıklarından en çok zararı çocukların gördüğünü defalarca gözlemlemiş birisi olarak bunları yazmayı görev bildim. Buyrun çocuklar, haklarınız.

Çocuk Hakları

Sevgi ve İlgi Görmek Her Çocuğun Hakkıdır.

Önce anne baba, aile sevgisi geliyor. Bu konuda çocuklar ihmal edilmemeli, sevgi ihtiyacı da yeme içme ihtiyacı gibi görülerek karşılanmalıdır.

Dengeli ve düzenli beslenmek her çocuğun hakkıdır.

Mama alamadığı için açlıktan ölen bebek haberi geldi aklıma. Oysa ki o çocuk bu dünyaya gelmeyi kendisi seçmemişti. Eğer besleyecek gücümüz yoksa aile planlamasına gitmeliyiz. Devlet ve ilgilileri bu konuda bilgilendirip, yardım istemeliyiz.

Dinlenmek ve eğlenmek her çocuğun hakkıdır.

Tabi ki dinlenmek ve eğlenmek hakları yavrucakların. Onlar daha gelişim aşamasında ve dünyayı eğlenerek öğreniyorlar.

Advertisement

Çocuk Hakları

Sağlık hizmetlerinden yararlanmak her çocuğun hakkıdır.

Devletimizin bu konudaki politikasını takdir ediyorum. 18 yaşına kadar her çocuk devletin hastanelerinde sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabiliyor.

Oyun oynamak her çocuğun hakkıdır.

Bırakın çocuklarımız oynasın, oynayarak zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunsunlar. Bu onlar için bir ihtiyaçtır. Okul çağı çocuklarında da bu ihtiyacın devam ettiğini unutmayalım.

Barınmak ve korunmak her çocuğun hakkıdır.

Aaah sokak çocukları. Büyüklerin bile yaşamalarının çok zor olacağı sokaklarda yaşayan çocuklar mutlaka engellenmelidir.

Çocuk Hakları

Okula gitmek ve eğitim görmek her çocuğun hakkıdır.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlanamasa bile en azından okullar zorunlu. Çocukların geleceğimiz olduğunu unutmadan onların en iyi şekilde eğitim almaları için elimizden geleni yapmalıyız. Hem kendi geleceğimiz, hem onların geleceği için, hatta dünyanın geleceği için.

Advertisement

İhmal, istismar, şiddet ve tehlikelere karşı korunmak her çocuğun hakkıdır.

Bu konuda söylenecek söz gerçekten yok. Çocuklarımızı korumalı, korumalı, korumalıyız.

Çocuk Hakları

Devlet engelli çocuklara özel bakım, eğitim ve iş imkanı sağlamalıdır.

Engelli çocukların yada özel eğitime ihtiyacı olan çocukların imkansızlıklar içinde boğulmalarına fırsat verilmemelidir. Bu konuda en büyük görev devlete düşüyor.

Barış içinde özgür bir şekilde yaşamak her çocuğun hakkıdır.

Hemen hemen her savaşın sebebinin barış olduğu bir dünyada bunu sağlayabilirsek zaten insan olmayı başarmışız demektir.

Çocuk Hakları

18 yaşından önce çalıştırılmamak her çocuğun hakkıdır.

Çocuğun bu dünyada yapacakları belli. Okula gitmek, eğitim almak, ve oynamak, eğlenmek. Başka bir şey beklenemez zaten. Bir çocuğun çalışmasını beklemek, ona hem fiziksel hem de psikolojik olarak kaldıramayacağı bir yük yüklemek olur.

Temiz bir çevrede yaşamak her çocuğun hakkıdır.

Temiz çevreyi sağlamak ise biz büyüklerin görevidir.

Çocuk haklarının daha fazla önemsendiği yarınlar dileğiyle.

Çalışmanın sahibi: Berrin Kahraman


231 yorum

 1. gerçekten güzeldi ben çıktı taptım ve yazdım o kadar çok işime yaradı ki sınav sonucundan 100 aldım ama inanamadım

 2. aaa dualarım gerçek oldu 678 puan aldım yaşasıııııııııııııııııın.irem le sude de kıskanır şimdi .teşekkür ederim çocuk haklarııııııııı

 3. sosyal bilgiler performans ödevimden çocuk haklarını seçtim araştırma yaparken bu steye rastladım ve burdaki resimler çooooooooooooookkk hoşuma gitti bende benzerlerini yaptım inşallah 100 alırım diğer arkadaşların aldığı gibi bana dua ederseniz çok memnun olurum dua edenlwer içinde teşekkür ederim

 4. bu işte emeği geçen herkese allah razı olsun gerçektende çok işime yaradı bu fikir bana dua edin nolur 100 alıyım

 5. süperrrrrrrrrr 100 allllllllllllllllldddddddddddddıııııııııııııııımmmmmmmmmmm bebeeeeeeeeeeee

  • yanlış yazdım cok iyidi ödevime yardımcı oldu emeği geçen herkese teşekkürlerimi ve saygımla

 6. Çooooooooooooook tşk ederim hemde çok tşk ederim bunu yapandan Allah bin kere razı olsun

 7. tam on iki tane süper hhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkaaaaaaaaaaaaaaaaa

 8. yani harika bir şey ödevimde yazdım çıktı tıklar tıklamaz bir bakınca bayıldım yani herkese tavsiye ederim

 9. Çocuguz hakkımız var♥♥♥♥♥♥♥♥♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♣♧☆☆☆☆☆☆☆☆★★★★★★★★★★

 10. Gerçekten 8 yaşındayım böyle güzel kullanışlı ve çocuklara yarayacak bir sayfa görmedim.

 11. Oğuzhan Cantürk on

  (-:7 yaşındayım böyle güzel haklarımın olduğunu bilmiyordum teşekkürler:-)

 12. deniz vural on

  çok güzel allah razı olsun hacam bu dersi verdiği çok iyi oölmuş çünkü benim böyle hakalara sahip olduğumu bilmiyorum 10 yaşındayım çok güzel herkez burdan bakabilir allah razı olsun bence. :-))))))))))))))

 13. ilk önce merhaba konuya giriyorum harika çok teşekkür ediyorum haklarımızın olduğunu ama bu kadar fazla olduğunu bilmiyordum.Ayrıca ödevime yardımcı oldu.çok teşekkürlerimi sunuyorum.

 14. gerçektende korunmak her çocuğun hakkıdır. çocuklara saygılı davranmak lazım. onun için bu site çok yararlı. bunu yapanın ellerine sağlık aynen çocuklara böyle davranmak gerek çok teşekkürler.

Leave A Reply