Çocuklar İçin Aromalı Süt Tarifleri

0

Çocuğunuzun seve seve süt içmesini istiyorsanız değişik tatlarla sütü aromalandırabilirsiniz. İşte değişik süt lezzetleri.

Çocuklar İçin Aromalı Süt Tarifleri

Advertisement

Vaniyalı Süt

Malzemeler
Yarım kupa süt
Yarım kupa krema
2 çay kaşığı kahverengi şeker
1 çay kaşığı vanilya

Hazırlanışı
Tüm malzemeyi ısıya dayanaklı bir kaba koyun. Demliği ise biraz sıcak suyla dolu bir tavanın içine yerleştirin. Mikserle iyice kalınlaşıp, köpüklenene kadar, yaklaşık 6-8 dakika karıştırın. Kabı tavanın içinden çıkarın ve bir dakika daha mikserle karıştırın. Dikkatlice kupanın içine dökün.

Lokumlu Süt

Advertisement

Malzemeler
1 kupa süt
5 adet lokum

Hazırlanışı
Lokumları kupanın içine yerleştirin. Sütü düşük ateşte ılıyana kadar ısıtın. Kupanın içine dökün. Bir dakika bekledikten sonra lokumlar eriyene kadar karıştırın.

Portakallı Süt

Malzemeler
Yarım çorba kaşığı portakal rendesi
1 kupa süt
Yarım çorba kaşığı bitter çikolata parçaları

Hazırlanışı
Portakal kabuğu ile sütü düşük ateşte, ılıyana kadar ısıtın. Ocaktan alın ve 10 dakika demlenene kadar bekleyin. Çikolatayı ayrı bir kaba koyun. Üzerine sütü ekleyin. Çikolata eriyene kadar düşük ateşte tekrar ısıtın. Kupaya döküp servis yapın.

Altın Şekerli Süt

Advertisement

Malzemeler
1 kupa süt
Yarım kahve fincanı şeker

Hazırlanışı
Sütü düşük ateşte ılıyana kadar ısıtın. Küçük bir kaba şekeri serpin. Düşük ısıda altın rengi alana kadar pişirin. Ilık sütü üzerine döküp, karıştırın. Kupaya döküp, servis yapın.

Nane Şekerli Süt

Malzemeler:
1 çorba kaşığı bitter çikolata parçaları
2 adet ufalanmış nane şekeri
1 kupa süt
2 çorba kaşığı krema

Hazırlanışı
Çikolata parçaları ile nane şekerini kupanın içine koyun. Sütü orta ateşte kaynatın. Kupanın içine dökün ve çikolata ile nane şekeri eriyene kadar karıştırın. Kupanın içine dökün. Üzerine kremayı yerleştirin. En üste nane şekeri kırıntıları serperek servis yapın.

Tarçınlı Süt

Malzemeler
Yarım kahve fincanı kakao
1 çorba kaşığı toz şeker
1 çay kaşığı tarçın
1 kupa süt

Hazırlanışı
Kakao, şeker ve tarçını bir kaba koyun. 3 çorba kaşığı sütü üzerine ekleyip, ezme kıvamına gelene kadar karıştırın. Düşük ateşte ısıtın. Üzerine kalan sütü ekleyin ve ısınana kadar durmadan karıştırın. Kupaya döküp, servis yapın.


Leave A Reply