COVID-19 Dünyanın En Uzun Soluklu Çizgi Filmini Kesintiye Uğrattı

0
Advertisement

Dünyanın en uzun süredir devam eden çizgi filminin üretimi ve Japon hafta sonunun temel dayanağı, koronavirüs tarafından kesintiye uğradı ve tekrar tekrar yayınlanmaya yıllarca ilk kez zorlandı.

Sazae-san

Sazae-san

İlk olarak 1969’da yayınlanan “Sazae-san“, anne babası, kocası, oğlu, erkek kardeşi ve kız kardeşi ile birlikte yaşayan neşeli ama klutzy tam zamanlı bir ev hanımı olan Bayan Sazae’nin yaşamı etrafında dönüyor.

Pazar geceleri yayınlanan 30 dakikalık bölümler çok popüler ve Japonya’daki çoğu kişi için hafta sonunu bitirmek için bu çizgi diziyi izlemektedir.

Ancak yayıncı Fuji Television Network, Guinness Dünya Rekorları tarafından en uzun süredir yayınlanan TV dizisi olarak tanınan çizgi filmin, virüsün patlak vermesiyle engellendiğini ve animasyonun dublajın personeli güvende tutmak için durdurulduğunu söyledi.

Pazar günkü açıklamasında, “17 Mayıs’tan itibaren yeni ‘Sazae-san’ bölümlerinin yayınını durduracağız ve bunun yerine bölümler tekrar yayınlanacak.

Ağ, yaklaşan yayınların iki yıl önce yayınlanan bölümler olacağını ve yeni bölümlerin en kısa sürede yeniden başlayacağını belirten bir tarihi de en kısa sürede açıklayacağını ilan etti.

Advertisement

Şebeke ilk kez 1975’ten bu yana, daha önceki bir petrol krizinin ekonomik etkilerinin arttığı havayı tekrar çalıştırmak zorunda kaldı. Japonya yaklaşık 15.800 enfeksiyon ve 621 ölümle nispeten küçük bir koronavirüs salgını gördü.

Ülke geçen hafta Mayıs sonuna kadar uzatılmış bir olağanüstü hal altında olmasına rağmen, hükümet önlemleri ülkenin bazı bölgelerinde erken kaldırmayı düşünüyor.


Leave A Reply