Damacana Su’da Sağlıksız Markalar Açıklandı

0

Damacana su satışı gerçekleştiren firmalar arasında labaratuar tahlil sonuçları sağlıksız çıkan markalar açıklandı


Sağlık Bakanlığının bir süredir gerçekleştirdiği İstanbul bölgesinde faaliyet gösteren Damacana Su firmalarına ait numunelere ait labaratuar tahlil sonuçlarına göre sağlıksız üretim ve dağıtım yapan firmalar kamuoyuna açıklandı.

Advertisement

İşte o Damacana su markaları : Alps, Buzada, Erpınar, Kervansaray ve Yalısu.

Genel olarak bakıldığında tespit edilen markalar piyasaya hakim olmayan markalar olduğu anlaşılıyor. Sağlık bakanlığının sürekli olarak bu şekilde kontrollerine devam edeceği ve herhangibir olumsuzluk sonrası sağlıksız üretim ve dağıtım yapan firmaları kamuoyuna açıklama uygulaması devam edecektir.

İsmi kamuoyuna açıklanan bu firmaların bundan byle satış yapabilmeleri hiç olmadı kısa bir dönem için pek de mümkün gözükmüyor. Bu firmaların marka değişikliği ile yola devam edip edemeyecekleri konusunda ise Sağlık Bakanlığından herhangibir açıklama gelmedi.

Hatırlanacağı üzere daha önceki dönemde Pınar markalı bir ürün ile ilgili Sağlık Bakanlığı kamuoyuna olumsuz bilgiler vermişti ancak buna rağmen pınar markalı ürünlerin satışında herhangibir düşüş ve ya kaçış gerçekleşmedi.

Advertisement


Leave A Reply