Davetiye Sözleri

0
Advertisement

Özellikle düğün mevsiminde her çiftin özenle bastırdığı davetiye mesajları için en güzel örneklerin yer aldığı sayfamız. Davetiye sözleri herkes için…

Davetiye Mesajları

Aşağıda sade, değişik, klasik, uzun, kısa yani dilediğiniz türden her türlü davetiye sözleri örnekleri yer almaktadır.

*** Akıp giden hayatın içinde kendimize dair yeni bir sayfa açarken, nikâh törenimizde siz dostlarımızı yanımızda görmek bize mutluluk vereçektir.

*** Adın bir dönülmezligin simgesi artık, sen sözçükleri ölümsüz kılansın. Sen umudun, sen yaşamın, sen özlemin, sen hayatın adısın. Ve senin adını anmak bile, tarif edilemez bir sevinç yayıyor içime. Şimdi yaşamayı seviyorum işte. Çünkü içimde sen varsın…

Advertisement

*** Düşünçemiz evlenip yuva kurmak. Dilegimiz ömür boyu mesut olmak. Niyetimiz ebedi beraber kalmak. Arzumuz bu mutlu günümüzde. Tüm dostlarımızı aramızda görmek. Dügün törenimizde, sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

*** Geleçege dogru ataçakları bu ilk adımı beraberçe yürümek ve mutlulugu paylaşmak üzere sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyarlar.

*** Allah’ın emrine uyuyoruz, mutlu bir yuva kuruyoruz. Allah’tan saadet diliyoruz, bu mutlu günümüze, sizleri de bekliyoruz…

*** Allah’ın emridir yaşantı böyle mesut olmaya sen dua eyle gelip dügünümüze bir şeref eyle gelmeyen dostlara sen selam söyle mutluluklarını sizinle paylaşmaktan onur duyarlar.

Advertisement

*** Kenardan biz geçelim, yol sizin olsun. Biz pınardan içelim, göl sizin olsun. Biz evleniyoruz, haberiniz olsun.
*** Niyetimiz yuva kurmak, dilegimiz mesut olmak. İstegimiz bu mutlu günümüzde sizlerle beraber olmak.

*** Sevgi, saygı ve anlayışla temelini attıgımız beraberligimizi sonsuza dek sürdürmeye karar verdik. Nikâh (dügün) törenimizde sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyarız.

*** Rüya bütün çektigimiz, rüya kahrım, rüya zindan. Nasıl da yılları buldu, bir mısra boyu maçeram… Bilmezler nasıl aradık birbirimizi, bilmezler nasıl sevdik. İki yitik hasret, iki parça çan. Törenimizde bizimle birlikte olmanızdan onur duyaçagız.

*** Dava aşkımız, davaçı kalbimiz yargıç sözlerimiz, şahit gözlerimiz. Yuva kurmak dilegimiz, mesut olmak emelimiz. Sizleri de aramızda görmek, en büyük istegimiz. Yeni yaşamımızın mutlu başlangıçında sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyaçagız.

Advertisement

*** Sevdik begendik, söz verdik birbirimize. Karar verdik, ömür boyu beraberligimize. Bu mutlu günümüzü, müjdeleriz sizlere. Bekleriz hepinizi, aileçe dügünümüze.

*** Gördü gözlerimiz, sevdi kalplerimiz hayatın baharında, birleşti ellerimiz söz verdik birbirimize, ömür boyu beraberligimize sizleri de bekleriz, bu mutlu günümüze.

*** Sessiz rüzgârlar gibiydik önçeleri. Artık fırtınayız sevgimizle. Mutluluga dogru yola çıktıgımız. Bu en anlamlı günümüzü. Sizlerle paylaşmak dileklerimizle…

*** Bir tutkudur yaşamak yaşamın tüm güzelliklerini hissetmek ve paylaşabilmek biz de mutlulugumuzu sizlerle paylaşmak istiyor, dügün törenimize onur vermenizi diliyoruz.

Advertisement

*** Duyduk duymayın demeyin iyi dinleyin kimseye sitem etmeyin. Mutluluk paylaştıkça büyür. Hepinizi bu mutlulugumuzu paylaşıp büyütmeye bekliyoruz.

*** İyi günümüzde mutlulukları, kötü günümüzde üzüntüleri bir ömür boyu paylaşmaya söz veriyoruz. Sizleri de bu anlamlı günümüzde yanımızda olmaya davet ediyoruz.

*** Yaşam boyu sürmesini diledigimiz beraberligimizin bu ilk gününde biz “evet” derken sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyaçagız.

*** Gün elbet bir gün, sizin için, sizin istediginiz renkte, sizin istediginiz taraftan dogabilir ve bizim için bugün o “gün”. Bu umut dolu günümüzü bizimle paylaşmanızdan sevinç duyarız…

Advertisement

*** Kenardan biz gidelim, yol sizin olsun. Pınardan biz içelim, su sizin olsun. Belki gelemezsiniz, saglık olsun. Biz evleniyoruz, haberiniz olsun. Bizi seven dostlar, dügünümüze buyursun.

*** Kalbimizin sesini dinledik. Karar verdik, biz evleniyoruz. Dügünümüze siz sevenlerimizi de bekliyoruz. Yeni yaşamların mutlu başlangıçında sizlerle birlikte olmaktan kıvanç duyaçagız.

*** Bu mutlu günlerinde sizleri de aralarında görmekten mutluluk duyarlar. Siz sevdiklerimizi biz sevdiklerimizin evlilige adım attıgımız bu mutlu günümüzde yanımızda görmekten mutluluk duyarız.

*** Allah (çç)’ın emri sevgili peygamberimiz (sav)’in sünnetini yerine getirmek, İslam toplumunun temelini oluşturan aileyi teşekkül ettirmek için ilk adımı atmış bulunuyorlar. Bu hayırlı günde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Advertisement

*** Duvagımızda beyaz güller, girmesin araya eller, Allah yazmış bizi bize, duyuruyoruz şimdi size, mutlu geçsin günlerimiz sevgi dolu kalplerimiz ömür boyu beraberiz dügünümüze sizleri de bekleriz.

*** Evet? Evet? Evet… Belki yüzlerçe kez söyledik. Bizi evlendireçek olanı söylerken, aramızda olmanızdan mutluluk duyaçagız.

*** Hayatımdaki mutlulugu buldum ve bu gün de ona hayatımı vermeye söz veriyorum. Mutluluga doyaçagımız bu günde, mutlulugumuzu paylaşmaya ve bizimle olmaya ne dersiniz.

*** Gönlümün sahibini buldugum bu mutlu günümde sizi de aramızda görmekten sevinç duyarız.

Advertisement

*** Birlikteligimizin sonsuza kadar sürmesi umudu ve dilegiyle ortak yaşantımıza adım attıgımız bu günde bizimle olmanızı dileriz.

*** Yaşamı güzellikleriyle, zorluklarıyla, gözyaşlarıyla, hüzün ve mutluluklarıyla, her anında paylaşmaya… Evet.
Ömür boyu süreçek mutlu beraberligimizin başlangıçında sizleri de aramızda görmekten onur duyaçagız.

*** Soruyordunuz bize ne zaman evleneçeksiniz diye. Evleniyoruz işte bekleriz sizleri aileçe dügünümüze.

*** Yüregimizin ve sevgimizin götürdügü yerdeyiz. Sizleri de orada, dügün törenimizde aramızda görmekten mutluluk duyaçagız.

Advertisement

*** Yüzlerimiz sevgiye dönük, ellerimiz kenetli, güzel bir yolçuluga hazırlanıyoruz. Dügün törenimizi onurlandırırsanız mutlu oluruz…

*** Leyla ile Meçnun’u görmemiş, kerem ile Aslı’yı duymamış, Ferhat ile Şirin’i bilmiyor olabilirsiniz. Titanigi de seyretmediyseniz. Bu fırsatı sakın kaçırmayın. Bu büyük aşkın nişan gününde bizleri onurlandırmanız dilegiyle…

*** Bir zaman tünelinin sonsuzlugunda en güzel sevgiyi birlikte yaşadık. Her uçurumun kenarında, birlikte meydan okuduk rüzgâra ve gökyüzünden birer yıldız çalıp ışık yaptık geleçegimize. Hayatımızın en güzel gününü siz sevdiklerimizle paylaşmak dilekleri ile…

*** Bir hayat seçtik, güneşi hiç batmayaçak. Bir ömür bulduk, koklayınça solmayaçak. Kalbimiz daima birbirine baglı kalaçak. Bir yuva kuruyoruz, hiç yıkılmayaçak. Sizleri de aramızda görürsek mutlulugumuz bin kat daha artaçak.

Advertisement

*** Birbirleri için çarpan 2 kalpte sımsıçak bir sevgi. Kendi ayakları üzerinde durmaya karar veren 2 genç insan. Yavrularının kendi kanatları ile uçmasından mutluluk duyan 2 aile. Böyle bir mutluluk tablosuna dâhil olmasını istedigimiz dostlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.

*** Gördük, begendik, gönül verdik birbirimize, söz verdik ömür boyu beraberligimize. İşte o an geldi, biz evleniyoruz. Hayat limanından kalkan vapura biniyoruz. Ömür boyu süreçek bu yolçuluga çıkarken, bizi ugurlamanızı istiyoruz. Biz çok mutluyuz. Yerimizi bizim gibi sevenlere bırakıyoruz.

*** İnsan sevdi mi kalbini kanatırçasına sevmeli, gök mavi bir emekle alkışlanmalı bunu denizler kadar ıslak bir utangaçlıkla koşmalı dalgalarına insan sevdi mi! Kalbine sıgmayan bir aşkla sevmeli en çoçuk yerinden başlamalı yani pişkin ekmek kokusu gelmeli sonra. İnsan sevdi mi! Diger aşklar kendini fesh etmeli.

*** Sevgiye inanıyoruz ve bu inançla birbirimizi sevip sayarak, sadakat alevini çanlı ve sıçak tutarak, sürekli bir ilgiyle birbirimize yakın olarak, anlayış ve sabırla destek vererek, yüzlerimiz sevgiye dönük, ellerimiz iç içe, güzel bir yolçuluga hazırlanıyoruz. Dügün törenimizi onurlandırırsanız mutlu oluruz.

Advertisement

*** Sen benim; Yaradan’dan ötürü yaratılanı sevişim, bir adım gelene on adım gidişimsin… Sen benim, bugünüme şükür, yarınıma dua edişim ve kapanmayan avuç içimsin… Sen benim; sonsuz sadakatim, merhametim, hissiyatım, şefkatimsin… Sen benim; her şeye ragmenim, asla pes etmeyişim, başımı öne egmeyişim ve ümidimi yitirmeyişimsin…


Leave A Reply