Dini Mesajlar (Huzur Dolu, Hayat Dair Umut ve İlham Veren Dini Mesaj ve Sözler)

0
Advertisement

Güzel İslam dinimiz ile ilgili olarak eşinize dostunuz gönderebileceğiniz resimli dini mesajlar / sözler içeren sayfamız.

Dini Mesajlar

  • Allah bizi gözetliyor ve ondan af dilememizi bekliyor. Huzurlu bir Ahiret için ona dua edin.
  • Her yeni gün, Allah’ın sana verdiği yeni bir şanstır. İyi bir Müslüman olmak için bu şansı kullanın.

Dini Mesajlar

  • Allah her arzumuzu bilir, biz onları kalplerimizde saklı tutsak da. Kalbimizde doğru olalım ve merhametten başka bir şey için dua edelim.
  • Sorunların dayanılmaz olduğunu düşünüyorsanız, Allah’ın mucizelerine inanın ve O’nun bereketi için dua edin. Beklediğinizden daha fazlasını alacaksınız.

Dini Mesajlar

Kendini kötü ve boşlukta mı hissediyorsun? Dua et ve ALLAH’a sığın. Ona tüm sorunlarını anlat. Hayal ettiğinizden daha fazlasına sahip olacağına emin olabilirsin.

Allah kendisine dua etmemizi istiyor. O’nun gücü her şeye yeter. Bu yüzden kalbinizin derinliklerinden dua edin. Allah sana yardım edecektir.

Advertisement

İyi bir iş yapmak için gecikmeyin. Hangi eylemlerin seni Cennete götüreceğini bilemezsin.

Sırf Allah’ı razı etmek için bir şey yaparsanız, mutlaka güzel bir mükafat alırsınız. Hiçbir iyi iş değersiz değildir.

Dini Mesajlar

Hayata Dair İslami Mesajlar

  • Bu geçici hayatta Allah’ı önceliğiniz yapın. Kendinizi Allah’ın en öncelikli listesinde bulacaksınız.

İslam, eşitlik fikrine sahip olduğu için dünyayı barışçıl hale getirebilir. Kendilerini sınıflara ayıran insanlardır. Allah bütün mahlûkatını eşit olarak yaratır ve sever.

Hayatınız değerli çünkü bu güzel evreni yaratan sizi de Allah yarattı. Allah bizim için en iyisini bilir. Sadece iyilik için yaşayın mutlaka Allah karşılığını verecektir…

Dini Mesajlar

Advertisement

Sevgili peygamberimizin sünnetini yapmak sizi Allah’a ve cennete yaklaştırabilir. Kendinizi Peygamber Efendimizin sünnetine teslim etmek için beklemeyin.

Ne kadar zengin olursa olsun, hayatı Allah’sız yaşar iseniz, hayatı değersiz bir şekilde yaşamış olursunuz.

Dini Mesajlar

Allah’ın gitmenizi yasakladığı yerlerden uzak durun ve olmanızı emrettiği yerde hazır bulunun. Hayat güzel olacak ve kendi cennetine giden yolunu bulacaktır.

Bu geçici dünyanın savurganlığı size asla huzur veremez. Hayatını Kuran ve Hadislere göre yaşa ki huzur bulasın…

Dini Mesajlar

Zor Zamanlar İçin İlham Veren İslami Mesajlar

  • Sizin için en iyisini sadece Allah bilir. Bu yüzden sıkıntılı zamanlarınızda umudunuzu kaybetmeyin, bunun yerine Allah’ın her zaman hepimiz için en iyi planı olduğunu kendinize hatırlatın.

Zor bir dönemdeyseniz, sabırlı olun! Allah senin problemini senin bile bilmediğin bir şekilde çözecektir. Sadece inan ve dua et.

Her zorluğun ardından mutluluğu bulacaksınız. Hayatınızı kontrol eden Allah’tır. O, sana nefes alacak temiz hava, içmen için iyi ve tatlı su, yemen için güzel taze meyveler verir. Nasıl üzgün olabilirsin?

Dini Mesajlar

Zor bir zamanın tadına bakmazsanız, iyi bir zamanın değerini nasıl bilebilirsiniz? Nimetlerimizi düşünmek için denemelerle karşı karşıyayız. O halde her şey için Allah’a şükredin!

Allah bazen bizi daha güçlü kılmak için imtihan eder. Bizi daha iyi bir insan yapmak için. Yani iyi ya da kötü, asla umudunuzu kaybetmeyin!

Advertisement

Hayatınızı zor buluyorsanız, Allah’tan esenlik ve kolaylık dilemeli ve O’na olan inancınızı korumalısınız. Hayatı senin için güzelleştirecektir.

Dini Mesajlar

Arkadaşlar İçin İslami Mesajlar

  • Allah yolunda yürüyen dostlar, bu dünyada sahip olunan en güzel şeylerden biridir. Her zaman kalbindekilere değer ver.

Sevgili, Allah’ı her zaman en iyi dostun yap. Sorununuzu ve gizli şeyleri ona kolayca anlatabilirsiniz. Asla pişman olmayacaksın çünkü arkadaşların seni bırakabilir ama Allah bırakmaz.

Dini Mesajlar

Birçok iyi arkadaşınız olabilir. Ama seni hep Allah’a iten ve günah işlemekten vazgeçen kim olursa olsun, ona elmas gibi davran. Sen benim hayatımdaki o elmassın.

Allah’tan korkan bir dostun varsa ona güvenebilirsin. Seni asla zor durumda bırakmaz.

Dindar bir arkadaş, imanınızı artırmak için çok önemlidir. Çünkü o size her zaman Allah’ı ve emrini anlatacaktır. Dedikodu yapmayacak ve gıybet etmeyecek. O yüzden böyle arkadaşlar edin.

Dini Mesajlar

İslami Mesajlar

  • Bir sürü günah işlemiş olabilirsin. Ama senin bir damla gözyaşın hepsini silebilir!

Şüphesiz Allah’ın her birimiz için en iyi planı vardır. En iyisini bilir ve her şeyi güzelleştirebilir.

Hz. Muhammed (SAV) senin için dua etti, senin için ağladı. Kıyamet gününde senin için dua edecek. harika değil mi

Dini Mesajlar

Advertisement

Her şeye gücü yeten seni asla terk etmeyecek ve seni unutmayacaktır. Ne kadar günahkar olursan ol, O’ndan merhamet dilersen asla eli boş dönmezsin.

Bilerek ve bilmeyerek günah işledik. Ama her zaman bil ki bir damla gözyaşı hepsini silebilir. Allah’tan af dileyin. O, en merhametli olandır.

Dini Mesajlar

Allah en şefkatlidir ve bu yüzden bu dünyayı bu kadar güzel yaratmıştır. Hayatta sahip olduğun tüm güzel şeyler için ona teşekkür et.

Hayatınızı Kuran ve hadislere göre yaşarsanız, içinizde huzur hissedersiniz.

Allah bize ihtiyacımız olan her şeyi verir. Ona sık sık itaat etmiyoruz. Yine de bize her şeyi veriyor. O ne kadar merhametlidir.


Leave A Reply