Doğa ve Doğal Olaylar İle İlgili Rüyalar ve Anlamları

0

Rüyada doğa, doğal olayları, bitkileri, çiçekleri görmek ne anlama gelir? Doğa ve doğal olaylar ile ilgili rüyalar, anlamları, açıklamaları.

Doğa

Advertisement

Doğa ve Doğal Olaylar İle İlgili Rüyalar ve Anlamları

Doğanın karşısında çaresiz ve yalnız insan… Doğaya karşı gücünü ve hakimiyetini aklıyla yaratan insan, doğayla efendilik mücadelesini halen sürdürüyor. Çoğu zaman insan galip Çıkıyor, kimi zaman da doğadan bir darbe yiyor. İşte insanın en büyük varlığı ve zorlukları…

Ay: Ay görmek, gelmekte olan bir başarının simgesidir. Yeniay ise refah artışı ya da gelecekte bir evlilik olduğu şeklinde yorumlanır. Evlenmek isteyen genç bir kadının rüyasında aya seslendiğini görmesi, onun yakında istediği bir evlilikle ödüllendirileceği anlamına gelir. Eğer bu kadın, ayın sönük olduğunu görürse, bu büyük mutluluğunu kaybedeceği anlamına gelir. Kırmızı bir ay savaşın ve bu kadının sevgilisinin savaşa katılacağının bir göstergesidir.

Bahçe: Rüyanızda her tarafınız yeşillikler ve çiçeklerle çevriliyse, kendinizi zihinsel olarak rahat ve huzur içinde hissedeceksiniz. Yalnız bir bitki görmekse şansın sizden uzak olduğunu ve dertli olduğunuzu ifade eder. Bir kadın için bahçe görmek onun ileride meşhur ve mutlu olacağını belirtir.

Bulutlar: Koyu ve sert bulutlar, kötü şans ve kötü yönetim demektir. Eğer yağmur yağıyorsa, kederli ve hastalıklı bir geleceğe yorabilirsiniz. Rüyada şeffaf ve parlak bulutlar görmek ise, bir sorun yaşadıktan sonra büyük bir başarının geleceğinin müjdesini verir. Bulutları parlayan yıldızlarla görmek ise, eğlenceli ama küçük ilerlemeleri haber verir.

Advertisement

Çiçekler: Rüyanızda, bahçenizde güzel kokan çiçekler görüyorsanız, bu mutluluğun ve kazancın ifadesidir. Beyaz çiçek görmek üzüntü kavramıyla eşdeğerdir. Solgun çiçek görmek, belirsiz durumlar ve buna bağlı olarak hayal kınklığı yaşanacağını belirtir. Buket halinde çiçek alan bir kadınının rüyası ise kısmetinin açık olduğunu ve birçok evlilik teklifi alacağını gösterir.

Dalgalar: Rüyada dalgalan görmek, bazı gerekli ve değişik düşüncelere dalacağınızın işaretidir; eğer dalgaların rengi koyuysa ve fırtınayla coşmuşsa ölümcül bir hata yapacaksınız demektir. Dalgalar arsında yüzüp kıyıya ulaşabilense hayatta başarıyı yakalar. Düşmanlar uzak olur.

Deprem: Rüyada deprem hayatınızdaki önemli her şeyin bir anda değişeceğini haber verir. Yani iş, yaşam tarzı, tamamen farklı olacaktır. Rüyasında depremde yerlerin sarsıldığını gören insan, bulunduğu yerden uzaklaşmak zorunda kalır. Rüyasında depremde binaların yıkıldığını gören de güvendiği kimselerden ayrılır. Depremde evinin yıkıldığını gören evli insan için bu rüya ayrılıktır. Fakat depremde yıkılan evden eşiyle birlikte çıkan kimse ömür boyu ondan ayrılmaz.

Duman: Rüyada dumanların içinden geçmek, işte bazı sorunlar yaşanacağını gösterir. Dumanlar içinden ortaya çıkmak, bezgin ama faydalı bir günü haber verir. Genç bir kadının kendini dumanlar içinde görmesi, ileride pornografik bir skandala karışacağının uyarısıdır. Ancak bu kadın dumanlar içinden çıkıyorsa, kendini temize çıkaracaktır.

Gece: Gece ile kuşatılmış olmak, iş konusunda karşılaşılacak zorlukları gösterir. Eğer rüyada ışık azalıyor ise, olumsuz koşullar, olumluya dönecek ve işiniz kazançlı hale gelecektir. Çoğalan ışıksa sıkıntılı bir döneme işaret eder.

Gezegen: Başka gezegenleri ya da dünyaları ziyaret ediyor olmak, yakında yeni ve heyecan verici tecrübeler yaşanacağına işarettir. Kişinin iç dünyasının zenginliğini de gösterir.

Advertisement

Gül: Rüyada güzel çiçekler görmek iyi olarak yorumlanır. Rüyasında yeni açmış bir gül kopartan veya gülleri topladığını gören bir genç kızın kısa bir süre içinde evleneceği düşünülür. Beyaz gül koparan kadın ya da erkek birden aşık olur. Rüyasında bir gülün yapraklarını yolan insan kendi hatası yüzünden mutsuz olur.

Gündüz: Durumunuzda bir iyileşme ya da genel olarak iyi şeylerin gelişinin habercisidir. Kapalı ve bulutlu bir gündüz, yeni girişimlerde kaybı ve başarısızlığı simgeler.

Gökkuşağı: Rüyada gökkuşağı görmek umulmadık mutlulukların işaretidir. Aşıklar için gökkuşağı görmek, birlikteliklerinde mutluluk verici bir olayın gerçekleşeceğini müjdeler. Gökkuşağını yeşil ağaçların arasında sallanırken görmek ise, yatırımlarda koşulsuz başarı anlamına gelir.

Gökyüzü: Açık bir gökyüzü görmek onurlu bir olayın ya da ilginç bir yolculuğun göstergesidir. Tersi bir durum ise, karşı cinsle yaşanacak sorun ve hayal kırıklıklarını simgeler.

Göl: Genç bir kadın için kendini kirli bir gölün ortasında görmek, kendini bazı değişikliklere hazırlaması gerektiğinin habercisidir. Eğer göl suları kayığın içine giriyorsa, yakın kişilerden birisinin hastalığı anlamına gelebilir. Rüyada açık ve temiz bir gölde, neşeli bir arkadaşla birlikte görülmek, sağlık ve mutluluğun habercisidir. Kayalarla ve çıplak ağaçlarla çevrili, pis bir göl, işteki mutsuz sonları açıklar. Şayet kirli gölün etrafında yeşil ağaçlar varsa, bu nefsinizin baştan çıkarıcı şeylere karşı güçlendiğinin göstergesidir. Kendi yansımanızı gölde görürseniz, yeni ve ateşli arkadaşlıklara hazırlanın.

Güneş: Parlak ve yükselen güneş neşe ve refahı simgeler. Akşamüstü güneşi, isteklerin olgunluğa erişmesini ve sınırsız bir tatmin olma duygusunu belirtir. Güneşin batışı, mutluluk ve refahın kaybolmakta olduğu konusunda sizi uyarır. Güneşin bulutlar arasından gözükmesi sorunların bitişini gösterir. Güneş tutulması ya da kararması, yaşanan sorunların geçici olduğunu bildirir.

Hava: Rüyada hava görmek mal varlığında bazı dalgalanmaların habercisidir. Meteoroloji bürosunun hava raporlarını okuduğunuzu düşünmek, evinizi değiştireceğinizin ve bu değişimin size kazanç sağlayacağının göstergesidir.

Irmak: Eğer açık ve akan bir nehir görürseniz, hedeflerinize ulaşmada başarılı olacak ve sözlerinize güç katacaktır. Eğer sular kirli ve telaşla akıyorsa hayatınızda kıskançlık ve hoşnutsuzluk olacak. Eğer ırmağın taşması sonucu üzerinize su sıçrıyorsa, işinizle ilgili sıkıntılar yaşayacaksınız demektir. Irmak üzerinde gemiyle giderken, dipte ölüler görürseniz, bir belaya bulaşacak ama hemen ardından çabucak bir servete ve mutluluğa kavuşacaksınız anlamım taşır. Boş bir ırmak illet ve kötü şansın habercisidir.

Islak: Rüyada ıslak olduğunuzu görürseniz, olası bir heves yüzünden bir illete tutulmanız söz konusudur. Genç bir kadın, rüyasında sırılsıklam olduğunu görmüşse, bu evli bir adamla utanç verici olaylar yaşayacağı anlamına gelir. Uyandığınızda kendinizi hava nedeniyle terli bulursanız tüm bu yorumları dikkate almayın…

Isı: Rüyanızda sıcaktan daraldığınızı görürseniz, arkadaşlarınızın hesabına yaptığınız işler başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Rüyada sıcak görmek iyi sayılmaz, iyiye yorulmaz. Sıcak cehennemi bir şeylerin habercisidir.

Karanlık: Karanlıkta bir çocuğu ya da arkadaşı kaybetmek, kişinin büyük öfke duyacağı anlamına gelir. Ancak yorumlar rüyanızda sizin karanlığı nasıl algıladığınıza göre değişkenlik gösterir. Karanlık sizi kadife gibi sarıyor ve koruyorsa sakin ve mutlu bir hayat yaşayacağınız anlamına da gelir.

Advertisement

Kasırga: Rüyada kasırga büyük değişiklik olarak yorumlanır. Ortalığı altüst edecek bir kasırga hayatın tamamen değişeceğini açıklar. Böyle bir kasırganın ortasında kaldığını gören kimse, kendisine yepyeni bir hayat yolu çizecek, tümüyle farklı yaşayacaktır. Kasırgada birden havalanan insan, işini ve bulunduğu yeri değiştirir. Evi uçan insan, başka yere taşınır.

Kum: Rüyanızda kum görmek kıtlık ve zarar ifade eder. Ancak sıcak kumlarda güneşleniyor, mutlulukla yürüyorsanız bu size yakın gelecekte sıcak ve güzel olayların olacağını haber verir

Orman: Kendinizi iri ağaçlarla dolu bir ormanda görürseniz, aileler arasında çatışmalar, aile ilişkilerinden kaynaklanan sorunlar yüzünden rahatsızlık duyacaksınız demektir. işinizle ilgili olarak da bir kazanç kaybı görülüyor. Ormanda kendinizi aç ve üşümüş hissediyorsanız, uzun bir yolculuk yapmak zorunda kalacaksınız demektir. Eğer yeşil yapraklara bürünmüş dizili ağaç kümesi görürseniz, bu mutluluğun bir ifadesi. Edebiyat ve sanatla ilgilenenler kamuoyunun takdirini kazanacaklar ve ün sahibi olacaklar.

Park: Rüyanızda kendinizi parkta yürürken görürseniz, zamanınızı iyi değerlendireceğinizi, hoş vakit geçireceğinizin bir işareti olarak görebilirsiniz. Eğer yalnız değil de, sevgilinizle yürüyorsanız bu mutlu bir evliliğin başlangıcını ifade eder.

Rüzgar: Rüyanızda hafif ve hüzünlü bir rüzgarın estiğini hissederseniz, elinize bir servet geçecek demektir. Rüzgarın uğultusunu duymak, siz olmadan hayatı bomboş olan birisini rahatlatacağınız anlamına gelir. Güçlü esen rüzgara karşı yürümek, bir takım cazibeli şeylere cesurca karşı koyacağınızı ve zor elde edilen bir şeyi kovalayacağınızı haber verir. Dileklerinize karşı esen bir rüzgar işinizde başarısızlık, aşkta da hayal kırıklığının kehanetidir.

Sel: Rüyada sel görmek, insanın elinde olmayan nedenlerle sıkıntı çekmesi olarak yorumlanır. Rüyada korkutucu bir sel gören insan, aniden yürürlüğe giren bazı yasal düzenlemeler yüzünden zarar görecek demektir. Sel sularının çekilmesi sıkıntının çabuk geçeceğini belirtir. Fakat yerde çamur kalması üzüntünün devam edeceğini gösterir.

Soğuk: Rüyada soğuk yüzünden acı çekiyorsanız, işlerinize iyi bakmanız konusunda uyarılıyorsunuzdur. Ayrıca iş yerinde sizi mahvetmek isteyen düşmanlarınız var demektir. Sağlığınız da tehlikede olabilir. Soğuk içinizi serinletiyor ve sizi rahatlatıyorsa ne düşmanlarınız size bir zarar verebilir, ne de işleriniz bozulur. Merak etmeyin.

Su: Temiz su, neşeyle elde edilen bereketin ve zevklerin habercisidir. Eğer su kirli ise bu tehlikedesiniz demektir. Kirli bir suyun içine düşmek, birçok hatalar yapacağınızın ve bu yüzden acı çekeceğinizin işaretidir. Rüyanızda bir su sporu yapıyorsanız, aşk ve tutkuyu bekleyin. Başınıza serpilen su ise aşkınıza karşılık bulacağınızı müjdeler.

Şafak: Rüyasında şafak söktüğünü gören kimse, bütün dertlerinden kurtulacak demektir. Hastaysa, iyileşir. Parasızsa, paraya kavuşur. İşsizse, iyi bir iş bulur. Şafağın söktüğünü görmek, aile hayatında da huzur olarak yorumlanır.

Yağmur: Dışarıda yağmur altında olmak, mutluluğun ve bereketin işaretidir. Eğer yağmurun kaynağı kara bulutlar ise yatırımlarda çok ciddi olmayan sorunlar olabilir… Yağmur sesinin yaklaştığını duyup, eğer ondan kaçıyorsanız, planlarınızda başarı bekleyin. Evinizde oturup, pencerenizden ani ve şiddetli bastıran yağmuru seyrederseniz, bir servete sahip olacak ve tutkulu bir aşk yaşayacaksınız demektir.

Yangın: Eğer rüyayı gören kişi yanmıyorsa, yangın çok elverişli bir rüyadır. Yangın olan rüyalar sonsuz bir refah getirirler. Evinizin yandığını görmek sevgi dolu bir eş, uslu çocuklar ve dikkatli hizmetçilerin habercisidir. Bir iş adamı için, mağazasının yandığını görmek ve yanarken seyretmek, çok çalışacağını ve işinin bazı dönemlerinde sıkıntı çekeceğini haber verir. Yangında iş yerinin kül olduğunu görmek kötü şansın bir önsezisidir. Eğer rüyada alevlenen bir yangın görürseniz, birçok hoş sürpriz umabilirsiniz. Çok büyük bir yangın görmek, denizciler için karlı ve güvenli bir yolculuk anlamına gelir; edebiyat işiyle uğraşanlar içinse, ilerleme ve onurdur; işleri olanlara ise sınırsız başarı gelecektir.

Advertisement

Yaprak: Rüyanızda yaprak görmek, işinizde inanılmaz ilerlemeler göstereceğinizi ifade eder. Mutluluk belirtisidir. Sonbaharın sararttığı yapraklar ise mazideki aşkınızdan çok romantik haberler alacağınız anlamına gelir.

Yıldızlar: Parlak ve açık yıldızlara bakıyor olmak, sağlığın ve refahın habercisidir. Aynı zamanda parlak bir geleceği işaret eder. Kırmızı renkli ve mat yıldızlar görmek ise, sorun ve talihsizliğin gelişini bildirir.


Leave A Reply