Doğu Dilleri Bölümü Taban Puanları & Başarı Sıralamaları 2019

0

Doğu Dilleri taban puanları. 2018 – 2019 yerleştirme sonuçlarına göre Doğu Dilleri olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları

2019 Doğu Dilleri Taban Puanları Başarı Sıralamaları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Doğu Dilleri bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Doğu Dilleri okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Doğu Dilleri


2018 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Doğu Dilleri taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralı halde yer almaktadır. 2019 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Doğu Dilleri hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Bölümü / Puan Türü / Öğr. Şekli / Kont. / Taban Puanı / Başarı Sıralaması

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ (BİŞKEK-KIRGIZİSTAN) / Doğu Dilleri (Çin Dili ve Edebiyatı) / DİL / Örgün / 5 / 226,27981

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ (BİŞKEK-KIRGIZİSTAN) / Doğu Dilleri (Rus Dili ve Edebiyatı) /DİL / Örgün / 10 / 221,88306 / DolmadıBir Yorum Yazmak İster misiniz?