Dostluk Konulu Kompozisyon Örneği

0

Dostluk, dost edinmek, arkadaşlık ile ilgili kompozisyon örneği. Dostluk konulu kompozisyon, yazı.

dostluk-1DOSTLUK DEĞERLİDİR

Advertisement

Arkadaşlığın ve arkadaş edinmenin internet yolu ile yapılabildiği, globalleşen dünyamızda dostluğun yeri nerede?

Okulda aynı sırada oturduğumuz, işe birlikte gidip geldiğimiz, aynı mahallede yaşayan hatta aynı kursa gittiğimiz birçok kişi bir süre sonra arkadaşımız halini alır. Bu birlikte zaman geçirmenin ve ortak paylaşım sahibi olmanın kaçınılmaz bir sonucudur.

Sadece yakınımızda olduğu için avantaj kazanan bu ilişkilerden sadece bazıları dost olma hakkına sahiptir. Çünkü dost çıkarları uğruna sizi satmayacak, gözünüz kapalı güvenebileceğiniz ve ihtiyacınız olduğunda yanınızda olan özel insanlara verilen addır.

Hareketli ve aktif bir okul yada iş hayatı olan insanların yüzlerce arkadaşı olabilir. Hatta facebookta 1000-2000 tane arkadaşı olan kimseler de mevcuttur. Ancak bu insanların çok azı gerçek anlamda dost olurlar. Zaten bir insanın hayatında aktif olarak 1000 kişiye zaman ayırabilmesi, dertleri ve hayatı ile ilgilenebilmesi pek de mümkün değildir. Bu sebepten dostun az olması onu daha değerli ve anlamlı kılar.

Advertisement

Doğru dostluklar kurmak ve güven duygusunu geliştirmek için öncelikle insanın kendisinin dost olması gerekir. Güleryüzlü, candan, iyi niyetli, yardımsever ve dedikodudan uzak insanları herkes sever. İnsanın kendisindeki bu özellikleri geliştirmesiyle, çevresinde de kendisine uygun, nitelikli özelliklere sahip insan sayısı artacaktır. Güzel insanların hayatında güzel dostluklar oluşur ve zamanla olgunlaşır. O sebepten her arkadaşlığın dostluğa dönüşmesi kaygısını taşımadan, dost bir insan olmamız gerekir. Bu vesileyle günümüzde ulaşılması çok da kolay olmayan o değerli dostlar bir gün bizim hayatımızı dolduracaktır.

BU YAZI NKFU.COM İÇİN YAZDIRILMIŞTIR, KOPYALAYIP YAYINLAYANLAR İLE İLGİLİ HUKUKİ İŞLEM YAPILIR.


Leave A Reply