DP ve Anavatan Partisi Birleşti

0

10 yıl önce olsa yer yerinden oynayacaktı ama artık çook geç. Hiçbir misyonu hiçbir gücü kalmamış iki parti birleşti. Kimsenin umurunda değil ama belki ufaktan umutlananlar belki bir alternatif daha ortaya çıkar diyeneler de var. Herşeyi zaman  gösterecek genç bir lider ile belki yoluna devam edebilir.

Advertisement

Günümüze kadar ne partiler geldi ne partiler geçti. Birlikten güç doğar ilkesi ile Anavatan DP partisi ile birleşti. Birleşme 31 Ekim 2010 saat 23:40 sularında gerçekleşti. Bundan sonra oy pusulalarında Anavatan partisini de göremeyeceğimiz kesinleşti. Alınan bu karar ile DP yeni bir yapıya kavuşmuşta oldu. Her iki partide ilk olarak tüzükler değiştirildikten sonra gizli oylama yapıldı 1983 yılında kurulan Anavatan bu gün dünyaya gözlerini yummuş oldu.

Anavatan’ın kapanması ile DP delege oyu ile birleşme gerçekleşti. DP genel başkanı Hüsamettin Cindoruk, fesh olan Anavatan’ın son genel başkanı Salih Uzun ile birlikte kürsüye geldi. “Biz artık biraz ANAP’lıyız, onlar artık DP’li” dedi ve Turgut Özal’ın selamı ile salonu selamladı.


Leave A Reply