Dünya Çevre Günü İle İlgili Kompozisyon

0
Advertisement

Dünya Çevre Günü hakkında Dünya Çevre Günü ile ilgili kompozisyon / yazı örneği. DÜnya Çevre Gününün ve çevrenin önemi hakkında yazı / kompozisyon

Dünya Çevre GünüDünya Çevre Günü

Sadece insanların değil doğada gözümüzün gördüğü ya da görmediği bilinen ya da bilinmeyen tüm canlı varlıkların yaşadıkları alana, habitata çevre denir. Bu tanıma göre de çevre olmazsa ya da sağlıklı çevre olmazsa canlı yaşamıda olmaz anlamına gelir. Düşünün ki tüm dünya Sahra Çölü gibi bir yere dönmüş. Sadece bilimkurgu filmlerinde ki gibi yer altında ya da sanal gökkubbeler altında yaşayabilen bir insan ırkı oluşabilir. Diğer canlıları saymıyoruz bile onların kurtulması imkansız olur.

Bu sebeple çevre olmadan insanoğlunun yüksek teknolojik gelişimi ya da ekonomik olarak kalkınmasının hemen hemen hiçbir anlamı olmamaktadır. Yaşarken yaşadığımız dünyanın bir cehenneme dönmesini istemiyorsak bu konuda STK’ların, devlet kuruluşlarının yönlendirmelerini ciddiye almalı ve yaşam tarzımızı yeniden gözden geçirmeliyiz.

1972 yılında toplanan BM Çevre Konferansında 5 Haziran tarihi Dünya Çevre Günü olarak ilan edilmiş ve ülkemizde de 5 ile 11 Haziran tarihleri arasında Çevre Koruma Haftası olarak okullarda çeşitli etkinliklerin yapılması husunda karar alınmıştır. Bu karardan amaç geleceğin teminatı sayılan çocukların gençlerin çevre konusunda daha da bilinçlendirilmesi ve bu konuda yapılacak olan gönüllü çalışmalara / etkinliklere yönlendirilmeleridir.

Advertisement

***Bu yazı nkfu.com için özel yazdırılmıştır. Kopyalanması, link verilse dahi başka bir web sitesi ya da elektronik mecra üzerinde yayınlanması yasaktır


Leave A Reply