Dünya Kadınlar Günü İle İlgili Yazı, Sloganlar ve Resimli Mesajlar

0
Advertisement

8 Mart Dünya Kadınlar günü ile ilgili kadınlar hakkında yazı / kompozisyon. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili resimli mesaj ve sloganlar.

Özgür Kadın, Özgür Toplum!

Dünya kadınlar ile daha güzeldir hep. Kadın eli değmiş derler derli toplu ve sevimli bir yer görüldüğünde. Bu söylenenlerin hepsinin söylenmesinin tek sebebi kadınların ince, narin ve kabul etmek gerekir ki erkeklere göre daha zevkli olmalarından kaynaklanmasıdır.

Dünya Kadınlar Günü Sözleri

8 Mart günü işte bu ince, duyarlı ve nadir kadınların günü olarak çeşitli etkinlikler yapılır. Peki Dünya Erkekler Günü diye bir gün yok iken neden Dünya Kadınlar Günü vardır? Çünkü kadınlar yüzyıllar boyunca ezilmişler, emeklerinin karşılığı bazen yemek ve içecek bazen ise yazarken bile iğreniyorum hayatta kalmak olmuş. Hep ezilen hep emeği sömürülen kadınlar artık 19. yüzyılın sonları ve 20. yüzyılın başlarında yavaş yavaş haklarını talep etmeye başlar duruma gelmişler Ancak maalesef bu hak arama talepleri pek de hoş karşılanmamış. Erkek egemen bir toplumun tüm dünyada hüküm sürdüğünü düşünürsek böylesine radikal ve köklü bir değişiklik bazı hemcinsleri dahil olmak üzere reddedilmiş. Ancak hak verilmez alınır düsturu ile yola çıkan kahraman kadınlar yavaş yavaş söke söke bu haklarını almayı başarmışlar.

Atatürk'ün Kadınlar İçin Söylediği Söz

Advertisement

Ülkemizde Atatürk sayesinde haklarına pek de mücadele etmeden kavuşmaya başlayan ve devamını da günümüzde dahi arayarak kopararak mücadele eden kadınlar haklarından asla ama asla vazgeçmeyeceklerdir.

Kadınlar en değerli varlıklarımızdır!

Tüm dünyada medenileşmenin ölçütlerinin başında kadın hakları gelir. Kadına şiddet, kadının eğitim deki yeri toplumda ki yeri gibi bir çok kriter sıralanır ve genellikle refah ve kültür seviyesi yüksek ülkelerde bu oranda paralel bir şekilde yüksek geri kalmış bağnazlığın hüküm sürdüğü ülkelerde ise neredeyse bu oranlar yerlerde sürünmektedir.

Dünya Kadınlar Günü Sözleri

Ülkemizde ki en büyük kadınlara yönelik problem kadına şiddettir. Bu şiddetin pek çok sebebi olması bu konuda hem devlet hem de STK’ların cansiperane bir şekilde çalışması ve toplumdaki eğitimli kesimin oranının arttırılması ile sağlanacaktır.

Gelecek nesiller için kadına değer verin!

Advertisement

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların değerinin anlaşılması ve bilinmesi için dünya çağında kutlanan bir gündür.

Dünya Kadınlar Günü Sözleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sloganlar şu şekildedir:
  • *Kadınlar, en değerli varlıklarımızdır!
  • *Özgür Kadın, Özgür Toplum!
  • *Kadına özgürlük için mücadeleye devam edin!Dünya Kadınlar Günü Sözleri
  • *Kadınlar değerlidir!
  • *Gelecek nesiller için kadına değer verin!
  • *Kadınlar insanlığın hazinesidir!


Yorum yapılmamış

Leave A Reply