Dünya Kaplumbağa Günü Ne Zaman? Hakkında Bilgi

0

Dünya Kaplumbağa Günü nedir ve ne zaman kutlanır? Dünya Kaplumbağa Günü’nün amacı, kutlanmasının önemi ve yapılanlar hakkında bilgi.

Dünya Kaplumbağa Günü Ne Zaman? Hakkında Bilgi

Dünya Kaplumbağa Günü, 2000’den beri gerçekleşen yıllık bir etkinliktir. Her yıl 23 Mayıs tarihinde kutlanır. Her yıl 23 Mayıs kaplumbağalara adamıştır. Dünya Kaplumbağa Günü, yalnızca kaplumbağalara karşı sevgi ve hayranlığı göstermekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli habitatlarının korunması konusunda da farkındalık yaratır.

Advertisement

Dünya Kaplumbağa Günü’nün amacı, insanları kaplumbağalar ve kaplumbağaların yaşam alanlarını korumak için yapabilecekleri şeyler konusunda eğitmektir. Aynı zamanda, bu sürüngenlerin varlığının insanlara getirdiği neşenin kutlamasıdır.

Gün, tüm dünyada çeşitli şekillerde kutlanmaktadır. Kimileri sadece yeşil bir şeyler giyerken, kaplumbağa gibi giyinen birçok insan vardır. İnsanlar ayrıca kendi bölgelerinde yaşayan kaplumbağaları kurtarmaya yardım eden projelere aktif olarak dahil olurlar.

Ayrıca, öğretmenler Dünya Kaplumbağa Günü sebebiyle çocukları bilgilendirmek amacıyla sunumlar yapmaktadır. Bu, kaplumbağaların ve kaplumbağaların karşılaştığı tehditlerin gelecek neslinde farkındalığın arttırılmasında önemli bir adımdır. Aynı zamanda çocukların dahil olmaktan hoşlandıkları bir şeydir.

Advertisement

Amerikan Kaplumbağa Kurtarma (ATR) 1990 yılında Susan Tellem ve Marshall Thompson adlı hayvansever bir çift tarafından kuruldu. Bu kurum tüm kaplumbağa ve kaplumbağa türlerini kurtarıp rehabilite eden kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Aynı zamanda, bu hayvanların yaşadığı ortamları korumak için de çok çalışır. Hayvanlar için her zaman yeni evler bulmaya çalışırlar, ancak eğer bu mümkün değilse, ATR’nin bakımı altına alırlar. 1990’dan beri ATR 4.000’in üzerinde kaplumbağaya ev sahipliği yapmıştır.


Leave A Reply