Dünya Yoga Günü Ne Zamandır? Kutlanması Tarihçesi ve Önemi Hakkında

0
Advertisement

Dünya Yoga Günü ne zamandır? Dünya Yoga Günü neden ve nasıl kutlanır? Nasıl ortaya çıkmıştır, kutlama etkinlikleri nelerdir, neler yapılır?

Dünya Yoga Günü

Dünya Yoga Günü

Uluslararası Yoga Günü, 21 Haziran’da tüm dünyada kutlanmaktadır. İlk kez 21 Haziran 2015’te kutlandı. Hepimiz biliyoruz ki ortam değişiyor ve dünya daha yetkin hale geliyor yoga bu tür ortamlarla başa çıkmamıza yardımcı oluyor ve bizi sağlıklı kılıyor. Bu makale Uluslararası Yoga Günü teması, hedefleri, neden 21 Haziran’da kutlandığı vb. hakkında…

Yoga’nın sağlık yararları insanlığın binlerce yıldır bilinmektedir. Esnekliği, dengeyi ve duruşu geliştirir, kas gücünü arttırır, kan akışınızı arttırır, bağışıklığı artırır, kan basıncını düzenlemeye yardımcı olur, odaklanmayı öğrenmenize yardımcı olur ve daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Ve hepsi bu değil! Yoga, dünya üzerinde ihtiyacı olanlara pozitif enerji göndermek için bile kullanılabilir.

Uluslararası Yoga Günü her yıl 21 Haziran’da yoganın insanların sağlığı üzerindeki önemi ve etkileri konusunda farkındalık yaymak için gözlemlenmektedir. ‘Yoga’ kelimesi, katılmak ya da birleşmek anlamına gelen Sanskritçeden türemiştir.

Advertisement

Yoga, çeşitli aktiviteleri daha iyi yapabildikleri insanlara sakinlik, huzur, güven ve cesaret veren eski bir fiziksel, zihinsel ve ruhsal uygulamadır. Her varoluş seviyesinde bu bir uyum halidir. Yoga, dünyanın çeşitli yerlerinde uygulanmaktadır.

Uluslararası Yoga Günü: Tarih

Uluslararası Yoga Günü, aynı zamanda Dünya Yoga Günü olarak da adlandırılır. İlk kez 21 Haziran 2015’te kutlandı. Bu girişim, Hindistan Başbakanı Narendra Modi tarafından 27 Eylül 2014’te Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda yoga ile ilgili etkili bir konuşma yaptı ve bu nedenle 21 Haziran’da gerçekleştirildi. “Uluslararası Yoga Günü” olarak ilan edildi.

Dünya Yoga Günü nasıl kutlanır?

Bu günü kutlamanın en iyi yolu katılmaktır! Dünya Yoga Günü dünya çapında yüzlerce yoga okulunda gerçekleşir, bu yüzden size en yakın olanı bulun ve kaydolun! İster Iyengar, Bikram, Anusara, Ashtanga, ya da Kahkaha Yoga’yı uygulayın, bu gün dünyada ve gereksiz yere acı çekenlerin hayatında bir fark yaratmaya yardımcı olabileceğiniz gündür. Hiç yoga yapmamış olsanız bile endişelenmeyin! Bu gün, dünyadaki birçok insanın neden yoga yapmayı bu kadar sevdiklerini anlamanız için uygun bir zaman.

Bugün hem ona en çok ihtiyaç duyanlara hem de kendinize yardım etme fırsatını değerlendirin ve Dünya Yoga Günü’ne katılın!

Advertisement

Leave A Reply