Düşünce İle İlgili Cümleler

0

Düşünce ile ilgili cümleler. Düşünce kelimesi içeren “Düşünce” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Düşünce İle İlgili Cümleler


Düşünce Kelimesiyle Gerçek, Mecaz ve Yan Anlamların Kullanıldığı Cümleler

*** Bu tarz bir düşünceye nasıl kapıldın anlayamadım.

*** Cevabın yanlış ama düşünce tarzını gerçekten çok beğendim.

*** Düşün düşün nereye kadar hadi artık aksiyon alma zamanı.

*** 40 kere düşün ama bir kere söyleyeceksin.


*** Düşüncelerin kalabalıklar karşısında söyleyebilen insan cesur ve kendine güvenen bir insandır.

*** Bir düşünceyi ya da anlamı dile getiren piktografa ideogram, bir sözcük yerine geçene ise logogram adı verilir.

*** Zihinde, alışılmadık düşünceleri ya da özellikle kendi başlarına anımsanmaları güç olan dağınık düşünceleri kapsayan yapay bir yapı oluşturma ilkesine dayanır.

*** Keseciğin hücrenin dışındaki sıvıyı hücrenin öbür ucuna taşıdığı ve orada tersine pinositozla hücre dışına çıkardığı düşünülür.


*** Kişiler haberler ile ilgili gelişmeleri almanın yanı sıra sitedeki bulunan bölümlerden düşüncelerin aktarabilir ya da sosyal medya hesapları üzerinden şehre gönül veren diğer kişilerle bilgi alışverişi yapabilirsiniz.

*** Cecilius Calvert, Maryland kolonisinin kurucusu; Katoliklere Amerika’da sığınılacak bir yurt verilmesi düşüncesini ortaya atan Baltimore 1. baronunun en büyük oğlu.

*** Ama H. W. Stiegel’in atölyesinden gelen cam üfleyicilerinin burada çalışmış olabileceği düşünülerek Stiegel geleneği içinde yer alan bazı kalıp desenli ya da kesme örnekleri ve Amelung cam işi üslubunda bazı ürünleri kapsadığı söylenebilir.

*** Özellikle denemeler, mektuplar ve edebi tartışmalardan oluşan yapıtları arasında Pertsefs et maximes (1862; Düşünceler ve Özdeyişler) ve Heures de Philosophie (1873; Felsefe Saatleri) sayılabilir.

*** Pinta ve frengi arasında çapraz bağışıklık olduğu düşünülür; her ikisinin de tedavisi aynıdır.

*** Hanoi’ye vardığında Vietnamlılara haksızlık yapıldığını düşünerek Dupre’nin emirlerini çiğnedi ve Dupre’nin temsilcisi olduğunu söyleyerek ateşkes emri verdi.


*** Bazen insanlar düşüncelerine kendilerine saklasalar daha da mutlu olacağım ama olmuyor işte.

*** Kara kara ne düşünüp durursun gel de derdini anlat.

*** Özellikle telefonda kamera yeteneklerine düşkün kullanıcılar tarafınca tercih edilecektir diye düşünüyoruz.

*** Bunun dışında dizaynıyla da olabildiğince çekici durduğunu düşünmüş olduğumuz telefon, performansı ile da orta – üst segment çizgisinde bulunuyor.

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?