Duvar Dekorasyonunda Aynalı Çim Saksısı

0
Advertisement

Evinizde özellikle ofisinizde şık ve modern ve bir görüntü yakalamak isterseniz çok güzel uyum sağlayacak, ayna saksılar. İçinde yeşil çim türleri yetiştirilebiliyor.

Duvar Dekorasyonunda Aynalı Çim Saksısı

Duvar Dekorasyonunda Aynalı Çim Saksısı

Saksı Nedir?

Bir saksı, saksı veya bitki saksısı, çiçeklerin ve diğer bitkilerin yetiştirildiği ve sergilendiği bir kaptır. Tarihsel olarak ve hala önemli ölçüde bugün, pişmiş topraktan yapılmıştır. Çiçeklikler artık sıklıkla plastik, ahşap, taş veya bazen biyolojik olarak bozunur malzemeden yapılır. Biyolojik olarak bozunabilir çömleklerin bir örneği, nakil için genç bitkilerin yetiştirildiği ağır kahverengi kağıt, karton veya turba yosundan yapılır.

Ticari seralarda veya çoklu tünellerde başlayan fide için, saksılar genellikle hücreli tepsiler şeklindedir, her hücre küçük bir pot gibi davranır. Bu tepsilere genellikle yassı denir.

Advertisement

Saksıların dibinde, bazen saksının altına yerleştirilen bir tabağa aşırı su akmasını sağlamak için genellikle delikler vardır. Bitki bu suyu kökleri ile gerektiği gibi kullanabilir. Son zamanlarda, bazı saksılar bir rezervuar kullanarak otomatik bir sulama sistemi ile yapılmıştır.


Leave A Reply