E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş Nasıl Yapılır?

0

E Okul veli bilgilendirme sistemi ne demektir? Ne amaçla hazırlanmıştır, sisteme nasıl girilir ve neler öğrenilebilir, hakkında bilgi.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Advertisement

E Okul veli bilgilendirme sistemine Milli Eğitim Bakanlığının resmi web sitesi olan www.meb.gov.tr adresinden girilebilirsiniz. MEB ana sayfaya girdiğinizde e-Okul linkini hemen göreceksiniz. Sitenin ana sayfasında veli bilgilendirmeye giriş olmakla beraber dilerseniz hemen  buraya tıklayarak direkt olarak E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayfasına da ulaşmak da mümkündür.

Sistem ilköğretimde okuyan öğrenci velilerinin bilgilendirilmesi amacı ile kurulmuştur. Sisteme giriş yaptığınızda özel ve resmi ilköğretim okullarındaki öğrencilerin not bilgilerine, okullardaki devamsızlıklarına, proje ve sınav bilgilerine, ders programına hatta öğretmenlerin veliler için hazırladıkları duyurulara ulaşabilme imkanınız olur.

Sisteme giriş yapmak için velisi olduğunuz öğrencinin TC kimlik numarası ile okul numarasını siteme girmeniz gerekmektedir. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır. Aynı şekilde güvenlik kodunu da giriş yapmanız (resimde gördüğünüz rakamlar) gereklidir. Her seferinde bu rakamlar değişiklik gösterecektir.

Karnelerin verildiği notların giriş yapıldığı dönemlerde sisteme girişlerde hata ile karşılaşabilirsiniz. Bunlar normaldir ancak son senelerde sistemlerinde yapılan düzeltme ile en yoğun anlarda dahi E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine girişlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Advertisement

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş İçin Buraya Tıklayınız.


Leave A Reply