Sevgililer Günü Film İzlemek İsteyenlere Aşk Temalı Film Önerileri

0
Advertisement

Sevgililer Gününde aşk, sevgi hatta sevgililer günü temalı bir film izlemek istiyorsanız aşağıdaki listeye bir göz atmanızı öneririz.

En Güzel Sevgililer Günü Filmleri

Prenses Gelin (The Princess Bride)
1987 yapımı replikleri o yıllarda dillere düşmüş bir kahraman tarafından kurtarılan bir prensesin fantastik öyküsünün anlatıldığı muhteşem bir film. 1987 yapımı diye kesinlikle burun bükmeyin. Eğer bu filmi halen izlemediyseniz sevgiliniz ile sevgililer günü akşamı bu filmi beraberce izleyebilirsiniz. Ayrıca bilen bilir romandan uyarlanma filmlerin konuları ve replikleri çok sağlam olur. Bu filmde William Goldman’ın romanından uyarlanma olup muhteşem bir alaycılığı sahiptir.

Damdaki Kemancı (1971)
Evet ikinci film önerimiz ilk film önerimizden daha da eski bir film. Müzkal filmlerden hoşlanmayan bir sevgiliniz var ise bu filmi es geçebilirsiniz. Ancak müzikal, dram, aşk ve sağlam oyunculuklar hepsini bir arada istiyorsanız bir Hollywood klasiği sayılan bu film tam da sizler için. Zaten bir Brodway klasiği olan bu oyunu izlerken kendinizi bir tiyatroda bir müzikal izliyormuş gibi hissedeceksiniz.

Komik Kız (Funny Girl) (1968)
Ömer Şerif ve Barbara Streisand’dan olağanüstü güzellikte bir başyapıt. Bir komedyenin hikayesini anlatan film eski klasik filmlerden hoşlananlar için. Günümüz filmlerinde bulamayacağınız bir çok argümana sahip ve kendini kanıtlamış olan bu filmi Sevgililer Günü gecesi için tavsiye ederiz.

Advertisement

50 İlk Öpücük (2004)
Bu film için söylenebilecek tek bir şey var izlemediyseniz izleyin. Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki Hawaii’de geçen bu film hem görselliğe hem romantizme hem komediye hem de güzel oyunculuklara sahip. Öyküsü ise insanı hüzenlendiren ve değişik. Adam Sandler ve Drew Barrymore’dan izlenmesi gereken bir romantik komedi filmi.
Hırçın Sevgilim
Hırçın sevgilim 2000 yapımı bir Güney Kore yapımı romantik komedi filmdir. Hollywood yapımı olmadığı için biraz tedirgin olmanızı rahatlıkla anlayabiliyorum ancak bu film gerçekten Sevgililer Günü gecesi için kahkaha tufanı yaratacak hoş hikayesi ile sizleri bir miktarda hüzünlendirecek bir film.

İlk Aşk (Flipped)

Basit, sıcak ve masum bir hikayesi ile gerçek bir ilk aşk, ilk aşkını unutamayanlar ve hala ilk aşkı ile birlikte olanlar için muhteşem bir film seçkisi denilebilir.


Leave A Reply