En İyi 5 Soygun Filmi, Adrenalin, Heyecan ve Macera Hepsi Bir Arada

2

Soygun filmi izleyerek adrenalini arttırmak isteyenlere önerilerimiz olacak. Zekice planlanmış güzel bir soygun filmi izlemek isteyenlere önerilerimiz.

Soygun
Aksiyon filmlerinden hoşlanmayanların dahi severek izleyebildiği bir türdür soygun filmleri. Çünkü (her soygun filminde olmasada) soygun filmlerinin senaryolarında bir zeka bir ters köşeye yatırma ama en önemlisi kusursuz bir organizasyon sergilenmektedir.

Soygun esnasında yapılan planlar, planlarda oluşan aksamalara karşı verilen ani tepkiler ve sonunda soygunun başarıya ulaşması aslında iyi insanlar olan seyircileri de soygunun olmasına sevindirmektedir. Bu da insanların ne kadar kolay manipule edilebilceğinin de bir göstergesidir.

Neyse! Konumuz farklı… Güzel bir soygun filmi izlemek istiyorum diyenlere verebileceğimiz 5 adet tavsiye bulunmakta. Aslında kendimizi 5 rakamı ile kısıtladık onlarca film önerisinde bulunabilirdik ancak izlemeyenler için mutlaka izlenmesi gerektiğini düşündüğümüz 5 film galerimizde emrinize amadedir.

1. KÖPEKLERİN GÜNÜ

Köpeklerin Günü Al Pacino gibi bir efsaneden 1975 yapımı olağanüstü bir soygun filmi.

Bir banka soygunu sırasında kasaların boş gören soyguncuların yaşadığı enteresanlıkları Al Pacino gibi bir usta üzerinden izleyeceksiniz. Salkarakterini oynayan ve bu filmden 3 yıl sonra ölen John Cazale’ye ayrı bir dikkat edin deriz.

2. OCEAN’S ELEVEN

Ocean's Eleven

Bu bir soygun film serisi. Başta George Clooney olmak üzere her biri kendi çapında birer dünya yıldızı olmuş kadrosu ile artık klasikleşmiş bu filmi sanırız ki izlemeyen pek kalmamıştır. İzlemediyseniz ya da ilk filmi izleyip serinin devamına bakmadıysanız ne duruyorsunuz hemen izlemeye başlayın.

3. BÜYÜK HESAPLAŞMA (HEAT)

Büyük Hesaplaşma

Filme bak hele…Al Pacino bir polis ve Robert De Niro’da azılı bir soyguncu. Yönetmen ise Michael Mann. garnitür olarak da Val Kilmer var. Muazzam bir soygun filmi.

4. REZERVUAR KÖPEKLERİ

Rezervuar Köpekleri

Hem yönetmen hem de oyuncu olarak bir filmde var olması bile o film için yeterli bir sebep olan Quentin Tarantino’nun belki de en iyi filmi diyebileceğimiz bir başyapıt. Bu filmi izlemeyen kalmasın.

5. BANKA İŞİ

Banka İşi

İngiltere’de gerçekten yaşanmış bir olaydan esinlenerek çekilmiş olan bu filmde tek kayda değer ve tanınan oyuncu Jason Statham olmasına rağmen soygun filmlerinde bize göre ilk beşe girebilecek kadar iyi bir film. İzlemeyenlere tavsiye ederiz.

NOT : “La Casa de Papel” dizisini izlemeyenler soygun filmlerini seviyorsa hemen işini gücünü bırakıp izleyen deriz.


2 yorum

Leave A Reply