Dünyanın En Pahalı İçkileri, İsimleri ve Fiyatları

0
Advertisement

Dünya üzerinde ki, en pahalı içkiler ve bu içkilerin isimleri ile en pahalı içkilerin fiyatları

Dünya üzerinde bir içkinin fiyatı en fazla ne kadar olabilir ki demeyin(?). Öyle içkiler varki bin dolarları buluyor. Bi tek alkollu içecekler değil tüm içeceklerin pahalı olanları var. Mesela çay. Chinese Oolong (Tieguanyin) adındaki çin çayının kilosu 2400 dolardan satılıyor. Kaliteli ve pahalı çay arıyorsanız bu Çin çayı tam size göredir.

İçki sınıfına giren bir diamonds-are-forever isimli kokteylin bir dublesi 16 bin dolardan satılıyor. Akıl almaz ama doğru. Bu kadar pahalı olmasının sebebi kokteylde elmas var.

Diva Vodka isimli votka firmasının ürünleri 42 dolar ile 765 bin dolar arasında satılıyor. Değerli taşlarla süslenmiş bu votka şişeleri oldukça pahalı. Gidip bir istanblue içebilirsiniz ama diva votkanın yerini t utar mı orası şüpheli.

1926 yılında yapılan Macallan Fine & Rare Vintage isimli viski şişesi 38 bin dolardan satılıyor. 1926 yılında yapılmış olması bu fiyatın göstergesidir.

Sammuel Adams Biralarının şeşis 100 dolardan satılıyor. Bu fiyatın en belirgin özelliği aroması ve kokusunun diğer biralara nazaran farklı olmasıdır. Rekor derecede sayılabilecek olan sert bir bira özelliğini de söylemeden geçmemek lazım.

Advertisement

Leave A Reply