Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Endüstriyel Tasarım Mühendisliği olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Endüstriyel Tasarım Mühendisliği bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Endüstriyel Tasarım Mühendisliği okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Endüstriyel Tasarım Mühendisliği taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Endüstriyel Tasarım Mühendisliği hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Gazi Üniversitesi (Ankara) (Devlet) – Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (Örgün) – SAY – 58 – 327,95557 – 194.869
  • Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet) – Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (Örgün) – SAY – 31 – Dolmadı –
  • Gazi Üniversitesi (Ankara) (Devlet) – Endüstriyel Tasarım Mühendisliği (Örgün MTOK) – SAY – 15 – Dolmadı –

Advertisement

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği Bölümü

70%
70%
Awesome

Endüstriyel Tasarım Mühendisliği, birçok disiplinde bilgi sahibi olan, teknoloji. üretim, estetik ve ergonomi alanlarını birbirine entegre ederek yeni tasarımlar, yeni konseptler, ürünler ya da çözümler bulabilen bireyler olarak tüketim pazarına yönelik, özel veya seri üretilebilecek her türlü kullanım eşyası ve sistemlerin tasarımını yapabilecek öğrenciler olarak yetiştirilmesini hedefler.

  • İş İmkanları
    7

Leave A Reply