Ev İdaresi (2 Yıllık) Bölümü Taban Puanları 2020

0

Ev İdaresi (2 Yıllık) taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Ev İdaresi (2 Yıllık) olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Ev İdaresi (2 Yıllık)Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Ev İdaresi (2 Yıllık) bölümüne ait olan taban puanları alfabetik olarak doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Ev İdaresi (2 Yıllık) okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Ev İdaresi

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Ev İdaresi (2 Yıllık) taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Ev İdaresi (2 Yıllık) hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Meslek – Yüksekokul Adı / Bölümü / Kont. / Taban Puanı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) / Açıköğretim Fakültesi / Ev İdaresi (Açıköğretim) / 1000 / 186,67372

Ev İdaresi

50%
50%

Ev İdaresi Önlisans Programı, bireyin kişisel yaşamında ve ev ortamında gerek kendisiyle gerek aile bireyleriyle gerekse sahip olduğu tüm kaynaklarla en etkili biçimde sağlık ve ekonomi ilkelerine uygun bir biçimde etkileşmesini sağlamak için gerekli olan güncel bilgi, yetenek ve becerileri kazandırmayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda Ev İdaresi Önlisans Programı, hem evin hem de evin işlerini üstlenen kurumların yönetimi alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

  • İş İmkanları
    5
  • Kazanma Zorluğu
    5
  • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
    0


Bir Yorum Yazmak İster misiniz?