Ev Yapımı Limonata Tarifi

0
Advertisement

Evde limon kabuklarını rendeleyerek ve içine nane de ekleyerek hazırlayabileceğiniz aromatik limonata tarifi. Ev yapımı limonata nasıl yapılır?

Ev Yapımı Limonata Tarifi

Ev Yapımı Limonata Tarifi

Kullanılacak Malzemeler:

10 adet limon
şeker
taze nane
su

Yapılışı:

Limonlar öncelikle rendelenir. Kabukları bir tülbente koyun (biz süzgeci kullandık ancak tülbentle daha kolay yapılıyor) içine 3-4 yemek kaşığı şeker ekleyin ve üstünden zaman zaman bastırarak yaklaşık 1-1,5 saat bekletin. Bu esnada limon kabuğu rendelerinin şurubu çıkacak. Tülbentle yapıyorsanız zaman zaman sertçe vurun, baskı uygulayın. Limonların suyunu sıkın. Tülbentteki şekerli limon kabuklarını iyice sıkın ve blendar kabına koyun. İçine bir miktar limon suyu ve taze nane yaprakları ekleyin. Blendardan geçirin. Sonra da tülbent yada tel süzgüden geçirerek süzün. Posasını iyice süzerek kurutun.

Ev Yapımı Limonata Tarifi

Sonra işlem su ve şeker eklemeye kalıyor. Denememizde 10 limondan yaklaşık 5 litre limonata çıktı. Aslında damak tadınıza göre daha fazla da çıkarabilirsiniz. İçine yine kendi damak tadınıza göre şeker ekleyin. İçinde nane yaprakları bulunan buzlar ile servis yapın.

Advertisement

Ev Yapımı Limonata Tarifi

Ev Yapımı Limonata Tarifi

NOT : sihirliyemektarifleri.com sitesi nkfu.com içerisine dahil edilmiştir ve bu sebeple resimler üzerinde sihirliyemektarifleri.com yazmaktadır. Kopyalanması yasaktır.

8.8 Sağlıklı Serinlik

Evde yapılmış limonatanın ne tadını başka bir yerde bulabilirsiniz e de sağlıklı olduğundan emin olabilirsiniz. Biraz sebat edip acele etmeden tarifimizi kullanarak çok lezzetli bir limonata yapmanız mümkün. Şimdiden afiyet olsun.

  • Sağlıklı Olma 10
  • Maliyet 7
  • Lezzet 10
  • Görüntü 8

Leave A Reply