Evde Balık Tutma Oyunu Oyna – Kendin Yap, Keyfinle Oyna

1

Çocukların severek oynayacağı, kendileri yaparken el becerilerini geliştirebileceği balık avı, balık tutma oyunu için gereken şablon ve yapılış tarifi.

Evde Balık Tutma Oyunu Oyna – Kendin Yap

Evin içinde oynayabileceğiniz en zevkli oyunlardan biri de Balık Avı Oyunu’dur. Bu oyunun hazırlanması da gerçekten çok kolay ve eğlenceli. Öncelikle balık resimlerinin üzerine tıklayarak büyük boy resme ulaşabilirsiniz.

Advertisement

Renkll bir tarayıcıdan büyük balık resimlerinin çıktısını alın ve balıkları tek tek keserek bir karton üzerine yapıştırın.

Balık Avı Oyunu

Balık Avı Oyunu

Kartona yapıştırdığınız balıkları resimde gösterilen yerlerden katlayarak, yapıştırın. Olta iğnesi yapmak için de ataç kullanabilirsiniz. Metal atacı açıp, çengel şekline getirin. Bunu bir değneğin ucundaki ipe bağladınız mı, bir de geniş, yayvan bir kutu buldunuz mu, arkadaşlarınızla balık avına çıkabilirsiniz! Çengeli balıkların üzerindeki deliğe kim daha çabuk geçirip ilk balığı tutarsa o bir sayı kazanır. Oyun böylece önceden kararlaştırılacak bir süre içinde, sürüp gider. Sonunda kim daha çok sayı yaptıysa oyunu o kazanır. Ondan sonra geride kalanlar oyuna yeniden başlarlar. Arkadaşlar ne kadar kalabalık olursa oyun uzar, tadı da daha çok çıkar.

Advertisement
Balık Avı Oyunu

Balık Avı Oyunu İçin Bu Resmi Kullanın.


1 Yorum

Leave A Reply