Evde Oyuncak Kurbağa Yapımı, Resimli Adım Adım Kurbağa Oyuncak

0
Advertisement

Evde çocuklarınız için oyuncak bir kurbağa yapıp, onları mutlu edebilirsiniz. Oyuncak kurbağa yapımı resimli anlatım ve gerekli olan çizim patronu.

Oyuncak Kurbağa

Evde Oyuncak Kurbağa Yapımı

Yumuşak, eğilip bükülebilen bir kurbağayla oynamak, yerinde duramayan küçükler için büyük bir eğlencedir. Bir çocuk için, son moda bir “fasulye çantası” (kuru fasulye taneleriyle doldurulmuş, atıp tutma oyunlarında kullanılan küçük, dikdörtgen bir yastık) gibi, yumuşak, her yana eğilip bükülebilen bir kurbağayı da yakalamak ve tutmak, düz bir toptan daha kolaydır. Bir ya da daha çok sayıda yerinde duramayan afacana, saatlerce hareket olanağı sağlar.

Sıkı dokunmuş pamuklu ya da pamuklu-polyester karışımı, tarazlanmayan kumaşlar kullanın ve şiddetli gerilimlerin etkisinde kalacağı için, dikişlerinin sağlam olmasına dikkat edin: El dikişi de, makine dikişi de yapsanız, sağlamlaştırmak için her dikişi çift olarak geçin. Her kurbağanın üçte ikisini (minik eller tarafından kolayca yakalanabilecek biçimde eğilip bükülebilir olması için, tıka basa doldurmayın), polyester kırpıntıyla doldurun.

Yumuşak, eğilip bükülebilen kurbağa, küçük bir çocuğun kucağında sevgiyle taşıyabileceği bir oyuncaktır; bu yüzden, yıkanabilir bir kumaş seçin. Pamuklu kadife, yün dokuma ya da kalın havlu bezinden daha ağır bir kurbağa yaparsanız, içini kuru fasulyeyle doldurun. Kuru fasulye doldurulmuş kurbağa, çeşitli biçimlere ve duruşlara getirilebilir; bükülebilir; düz bir zemin üstünde atılarak kaydırılabilir: Üstelik, mobilyalara ya da duvar boyasına zarar vermez. Bir kurbağayı doldurmak için aşağı yukarı 1 250 g kuru faniye gereklidir.

oyuncak-kurbaga-1

Advertisement

Aşağıdaki patronun ana çizgilerini şeffaf bir kağıda geçirerek, kağıttan bir kalıp hazırlayın; kalıptaki her karenin bir kenarının 2.5 cmi gösterdiğini unutmayın. Kesip çıkarın.

oyuncak-kurbaga-2

Kumaştan, kalıbı üstüne yerleştirerek, iki üst parçayı ayrı ayrı kesip, üstte A ile B yi ağzı açık kalacak biçimde bitiştirin ve bitiştirdiğiniz yerden iğneleyin.Üstlerin ve altın yüz yanlarını bir araya getirip, kenarı 6 mm içinden dikin.

oyuncak-kurbaga-3

Topluiğneleri alıp, kurbağanın (kumaşın) yüz yanını dışa çevirin; ayaklarına parmakla biçim verin ve içini seçtiğiniz malzemeyle doldurun. Üstteki açık ağzı iyice dikip kapatın; göz olarak iki yuvarlak keçe parçası dikin.

Çizim Patronu

oyuncak-kurbaga-patronu

Advertisement


Leave A Reply