Futbol Boyama Sayfaları – Okul Öncesi Futbol Boyama Etkinlikleri

0
Advertisement

Futbol ve top oynamayı seven çocuklar için futbol boyama sayfaları. Okul öncesi futbol boyama etkinlikleri, sayfaları.

Futbol Boyama Sayfaları

Futbol Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Futbol, uzun bir tarihe sahiptir. Bugünkü haliyle futbol, 19. yüzyılın ortalarında İngiltere’de ortaya çıktı. Ancak oyunun alternatif versiyonları çok daha önce vardı ve futbol tarihinin bir parçasıdır.

Futbol Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Her takım 11 oyuncudan oluşur. Bunlar bir kaleci ve on dış saha oyuncusundan oluşur. Saha boyutları her yerden değişir, ancak kabaca 120 yard uzunluğunda ve 75 yard genişliğindedir. Her sahada kale ağzının yanında 6 yarda bir kutu, 6 yarda kutuyu çevreleyen 18 yarda bir kutu ve bir orta daire olur. Perdenin her bir yarısı boyutlar açısından diğerinin ayna görüntüsü olmalıdır.

Futbol Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Esasen bir futbol maçı için gerekli olan ekipman saha ve toptur. Ek olarak, çivili kramponlar ve uygun forma giyen oyuncular bulunabilir. Kaleciler ayrıca topla oynamasına izin verilen tek oyuncular oldukları için yastıklı eldivenler giyeceklerdir. Her takımın belirlenmiş bir kaptanı olacaktır.

Futbol Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Topu gol atmak için rakibinizin kalesine gitmeniz gerekir. Meşru bir hedef olması için topun tamamının çizginin üzerinde olması gerekir. El veya kol dışında vücudun omzun üst kısmı ile gol atılabilir. Kalenin kendisi 8 fit yüksekliğinde ve 8 yard genişliğinde bir çerçeveden oluşuyor.

Futbol Boyama Sayfaları
Kaynak: pixabay.com

Advertisement

Bir maç, aralarında 15 dakikalık dinlenme süresiyle 45 dakikalık iki yarıdan oluşur. Kazanmak için rakiplerinizden daha fazla gol atmalısınız. Skorlar 90 dakika sonra aynı seviyedeyse, oyunun uzatmalara gidebileceği ve hatta kazananı belirlemek için penaltı atışına gidebileceği gibi, kupa oyunları dışında oyun berabere olarak sona erecektir.

Futbol Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Topun çevresi 58-61 cm olmalı ve daire şeklinde olmalıdır. Her takım en fazla 7 yedek oyuncu belirleyebilir. Maçın herhangi bir zamanında her takım taraf başına en fazla 3 oyuncu değişikliği yapabilecek şekilde oyuncu değişikliği yapılabilir. Her üç yedeğin de yapılması ve bir oyuncunun sakatlık nedeniyle sahayı terk etmesi durumunda, takım o oyuncunun yerine geçmeden oynamak zorunda kalacaktır.

Futbol Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

Yapılan fauller için bir oyuncu, faulün ciddiyetine bağlı olarak sarı veya kırmızı kart alabilir; bu hakemin takdirine bağlıdır. Sarı bir uyarıdır ve kırmızı kart bu oyuncunun ihraç edilmesidir. İki sarı kart bir kırmızıya eşit olacaktır. Bir oyuncu ihraç edildikten sonra değiştirilemez.


Leave A Reply