Garfield Boyama Sayfaları – Okul Öncesi Obur Kedi Garfield Boyama Etkinlikleri

0
Advertisement

Okul öncesi çocuklar için Garfield boyama sayfaları. Obur kedi Garfield çizgi filmi sevenler için Garfield boyama etkinlikleri.

Garfield Boyama Sayfaları

Garfield, Jim Davis tarafından yaratılan ünlü bir çizgi romandır.

Garfield Boyama Sayfaları

Çizgi romanda Garfield adında bir kedi, Odie adında bir köpek ve sahipleri Jon Arbuckle var. Kedi, Davis’in büyükbabası James Garfield Davis’in (muhtemelen eski ABD Başkanı James Garfield’ın adını taşıyan) adını almıştır.

Garfield Boyama Sayfaları

Advertisement

1978’de 41 ABD gazetesinde giriş yaptı. Garfield at Large, Garfield’ın 1980’de yayınlanan ilk kitabıydı. New York Times’ın en çok satanlar listesinde 1. sırada yer aldı. 1983’te Garfield 1400 gazetede yer aldı ve yedi farklı dile çevrildi.

Garfield Boyama Sayfaları

Garfield, 1996 yılında bir web sitesine kavuştu. 2002 yılında, Garfield Guinness Rekorlar Kitabı tarafından “Dünyada en çok sendikasyona sahip çizgi roman” ilan edildi.

Garfield Boyama Sayfaları

Advertisement

Garfield’ın ilk yemek kitabı 2003’te yayınlandı. 2004’te, Garfield: The Movie, Garfield’dan uyarlanan ilk uzun metrajlı filmdi. Garfield, lazanyayı seven ve dünyanın her yerinden birçok insan tarafından sevilen, eğlenceyi seven bir kedidir.

2016 itibariyle beş Garfield filmi çekildi.

Garfield Boyama Sayfaları

Garfield, 19 Haziran 1978’de Mamma Leoni’nin İtalyan Restoranı’nın mutfağında doğdu. Bir kedi yavrusu olarak, en sevdiği yiyecek haline gelecek olan lazanyayı tattı. İştahı nedeniyle, Mamma Leoni’nin sahibi Garfield’ı tutmakla restoranını kapatmak arasında seçim yapmak zorunda kaldı. Böylece Garfield bir evcil hayvan dükkanına satılır.

Advertisement

Garfield Boyama Sayfaları

Garfield, tembelliği, kendini beğenmiş alayları ve özellikle lazanya, pizza ve dondurma gibi yemeğe olan yoğun tutkusuyla tanınan aşırı kilolu bir antropomorfik turuncu tekirdir. Garfield’ın ağırlığı, özellikle de konuşan elektronik tartısıyla, genellikle alay konusu oluyor.

Garfield Boyama Sayfaları

Garfield, biraz eksantrik, sosyal açıdan garip sahibi Jon Arbuckle ve Jon’un zeki evcil köpeği Odie ile yaşıyor ve hicivli bir şekilde alay etmekten hoşlanıyor. Özellikle Odie’ye fiziksel zarar vermekten ya da ona hakaret etmekten hoşlanıyor ve Jon’un sosyal beceriksizliği ve kadınlarla popüler olmamasından dolayı alay ediyor. Buna rağmen Garfield, Odie ve Jon’u önemsiyor, ancak en çok kollarında veya sahibinin yakınında görülen sevgili oyuncak ayı Pooky’yi önemsiyor.

Advertisement

Garfield Boyama Sayfaları

Garfield sık sık kıvrımlı gölgelerde sıkışıp kalmak, farelerle tartışmak ve hayvan barınaklarına kilitlenmek gibi birçok maceraya atılıyor. 2005 yılında Garfield ve Jon, 75. yıldönümleri onuruna Blondie’nin birkaç çizgi romanında yer aldı.

Garfield Boyama Sayfaları

Ana karakterler
Garfield – turuncu, tüylü tekir kedi
Jon Arbuckle – Garfield’ın sahibi
Odie – sarı, uzun kulaklı tazı
Dr.Liz Wilson – Garfield’ın veteriner hekimi

Advertisement

Leave A Reply