Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Gayrimenkul ve Varlık Değerleme olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Gayrimenkul ve Varlık Değerleme bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Gayrimenkul ve Varlık Değerleme okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Gayrimenkul Varlık Değerleme

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Gayrimenkul ve Varlık Değerleme taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Gayrimenkul ve Varlık Değerleme hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) – Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi (Burslu İng.) – EA – 2 – 363,40951 – 101.851
  • Ankara Üniversitesi (Ankara) (Devlet) – Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi (Örgün) – EA – 72 – 259,74912 – 511.565
  • Sinop Üniversitesi (Sinop) (Devlet) – Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi (Örgün) – EA – 52 – Dolmadı
  • Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) – Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi (%50 İnd. İng.) – EA – 10 – Dolmadı

Advertisement

Gayrimenkul ve Varlık Değerleme Bölümü

70%
70%
Awesome

Gayrimenkul ve Varlık Değerlemenin konusunu; gayrimenkullerin, menkullerin ve bunlara bağlı hakların ve yükümlülüklerin; şirketler ve bankaların bilânçolarında kayıtlı olan varlıkların, bunların aldıkları teminatların, yaptıkları sözleşmelerden doğan hak ve yükümlülüklerin ve bunlara benzer birçok varlıkların belirli bir tarihteki değerlerinin değerleme uzmanı eli ile tarafsız olarak belirlenmesi hususlarını kapsamaktadır.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply