Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Taban Puanları 2020

0
Sponsorlu Reklamlar

Geleneksel Türk Sanatları taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Geleneksel Türk Sanatları olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Geleneksel Türk Sanatları Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Geleneksel Türk Sanatları bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Geleneksel Türk Sanatları okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Geleneksel Türk Sanatları

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Geleneksel Türk Sanatları taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Geleneksel Türk Sanatları hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

ANKARA HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ / Sanat ve Tasarım Fakültesi / Geleneksel Türk Sanatları (M.T.O.K.) /. SÖZ / 16 / 17 / 225,85495 / 339,85947

Geleneksel Türk Sanatları Bölümü

65%
65%

Geleneksel Türk El Sanatlarını; halıcılık, kilimcilik, ebru, sumak, kumaş dokumacılığı, yazmacılık, çinicilik, seramik-çömlek yapımcılığı, işlemecilik, oya yapımcılığı, deri işçiliği, müzik aletleri yapımcılığı, taş işçiliği, bakırcılık, sepetçilik, semercilik, maden işçiliği, keçe yapımcılığı, örmecilik, ahşap ve ağaç işçiliği, arabacılık vb. sıralanabilir.

  • İş İmkanları
    6
  • Kazanma Zorluğu
    7
  • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
    0

Sponsorlu Reklamlar

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?