Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

1
Advertisement

Gelir belgesiz kredi nasıl alınır? Gelir belgesi olmadan bankalardan kredi alabilmenin yollarının anlatıldığı sayfamız.

Gelir Belgesiz Kredi

Bilindiği bankalardan kredi çekmek için belirli şartların yerine getiriliyor olması gerekiyor. Bu doğrultuda kredi çekme ihtiyacı olan kişiler bankalara çeşitli yollardan başvurularını yaparken her zaman gerekli belgelerin bankaya elden teslim edilmesi gerekiyor.

Telefon ya da internet ile yapılan kredi başvurularında kişilere ön onay verilirken sonrasında belgelerin teslimi ile birlikte son onay da verilerek krediler alınmış oluyor. Bu aşamada kredi çekmeyi düşünen kişilerin teslim etmesi gereken belgeler öncesinden belirlenmiş oluyor.

Bu sebeple de kişiler belgeleri yanlarına alarak bankaya gidip tek hamlede işlemleri tamamlıyorlar. Nüfus cüzdanı, ikametgâh belgesi gibi belgelerin yanında kişilerden gelir belgeleri de isteniyor. Bu belge ile birlikte kişiler gelirlerini bankaya iletmiş olurken krediyi rahatlıkla ödeyip ödeyemeyecekleri konusunda da bankaya bilgi vermiş oluyorlar.

Gelir Belgesiz Kredi Nedir?

Kişiler eğer gelir belgeleri olmadan bankalara kredi için başvuru yaparlarsa bu gelir belgesiz kredi anlamına gelmektedir. Bu doğrultuda bankalara kredi başvurusunu yapan insanlar gelirleri hakkında bir belge vermemiş olurlar. Bu şartlarda altında bankaların kişilere güvenmesi için belirli şartlar aranmaya başlar.

Advertisement

Eğer kişiler bankaların istediği diğer şartlardan birisini sağlıyorlarsa bu kredileri alabilirler. Bazı bankalar normal düzeyin üzerinde faiz oranları ya da kefil isteği ile birlikte gelir belgesi olmayan kişilere kredi imkânı sunmaktadır.

Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesi olmayan ya da bankaya bunu belirtmek istemeyen kişiler başvurularını yaptıklarında bankanın belirli istekleri ve şartları olmaktadır. Bunlar arasından birini ya da birkaçını sağlayan kişiler rahatlıkla kredilerini alabilirler. İlk olarak kişilerin maaşları kredi başvuruş yaptıkları bankaya yatıyorsa bankalar gelir belgesine de çok ihtiyaç duymamaktadır.

Geçmişte maaşları düzenli bir biçimde bankaya yatan ve sonrasına banka üzerinden kredilerini alan kişiler isterlerse bankalara otomatik ödeme talimatı da vererek kredilerini rahatlıkla alacaklardır. Buna ek olarak kişilerin böyle bir durumu söz konusu değilse kişilerin kredi notuna bakılır. Eğer kredi not yüksek denilebilecek seviyede ise kişiler bu durumda da kredilerini rahatlıkla alabilmektedir.

Hangi Bankalar Gelir Belgesiz Kredi Veriyor?

Ülkemizde özel bankaların tamamına yakını bu şekilde kredi vermektedir. Ancak istedikleri şartlarda değişikler olabilir. Bu doğrultuda seçimin kredi alacak olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir.

Advertisement

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Garanti Bankası 3000 TL seviyesinde olan küçük krediler için gelir belgesi ya da ikametgâh belgesi istemeden yalnızca nüfus cüzdanı ile gelen müşterilerine normal faiz oranlarından kredi imkânı sunmaktadır.

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Ziraat Bankası üzerinden maksimum 10.000 TL olacak şekilde gelir belgesin kredi alınabilmektedir. Özellikle emekliler maaşları bu bankadan yatıyorsa belgesiz kredi başvurularını yapabilirler.

QNB Finansbank Gelir Belgesiz Kredi

Bankada hesabı ya da kredi kartı olan kişilere gelir belgesin kredi şansı sunan QNB Finansbank, istenildiğinde başvuru anında da hesap açım işlemini ya da kredi kartı başvurusunu yaparak kredi imkânı vermektedir.

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Akbank tüm kredi çeşitleri için bu sistemi uygularken kişilerin kredi notları burada en önemli etmen olacaktır.

Advertisement

1 Yorum

Leave A Reply