Gıda Teknolojisi Bölümü Taban Puanları 2020

1

Gıda Teknolojisi taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Gıda Teknolojisi olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Gıda Teknolojisi Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Gıda Teknolojisi bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Gıda Teknolojisi okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Gıda Teknolojisi

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Gıda Teknolojisi taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Gıda Teknolojisi hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ / Çanakkale Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu / Gıda Teknolojisi /. SAY / 30 / 31 / 210,90338 / 271,11716

Gıda Teknolojisi Bölümü

70%
70%
Awesome

Her türlü gıdanın üretimi, işlenmesi, muhafaza edilmesi, gerekli kontrol ve analizlerinin yapılmasında etkin rol alacak kimseler yetiştiren bölümdür.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

1 Yorum

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?