Görev İle İlgili Cümleler

0

Görev ile ilgili cümleler. Görev kelimesi içeren “Görev” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Görev İle İlgili Cümleler

 1. *** Görev aşkı ile yanıp tutuşan yeni mezun polisler görev yerlerine dağıldılar.
 2. *** Sana vermiş olduğum bu görevi başarı ile yerine getireceğine olan inancım tamdır. Yolun açık olsun.
 3. *** Geliştirdiği Gönüllü Uluslararası Hizmet Görevleri programıyla daha sonra kurulan Amerikan Barış Gönüllüleri örgütüne örnek oluşturdu.
 4. *** Altı yüzü aşkın kürsü açıldı ve en seçkin öğretim görevlileri burada ders verdi.
 5. *** 1506’da Santa Maria del Fiore Kilisesi’nin kubbe kasnağını tamamlamakla görevlendirildiyse de, Michelangelo’nun olumsuz eleştirileri nedeni ile bu iş gerçekleştirilmedi.
 6. *** 1975’te Birinci Milliyetçi Cephe hükümeti (AP – MSP – CGP ve MHP) kurulmuş ve 1977’ye kadar görev yapmıştır.
 7. *** Bağdaşmazlık, bir kamu görevlisinin, asıl görevi ile uyuşmayan başka görev ya da işleri yapamaması kuralına verilen isimdir.
 8. *** 1920’de Ermenistan bir Sovyet cumhuriyeti olunca, Sovyet ordusunda görev aldı.
 9. *** Yüksek görevlileri atama, kararnameler çıkarma ve Kongre’yi dağıtma gibi yetkileri bulunan başkan, devlet işlerini bir danışma organı niteliğinde olan ve atanmış Bakanlar Kurulu üyelerinin yanı sıra toplumun değişik kesimlerinin temsilcilerinden oluşan Devlet Konseyi’nin yardımıyla yürütür.
 10. *** Rektör, dekanlar ve proktor adı verilen alt düzeyde görevlilerden oluşan Üniversite Meclisi Oxford ve Cambridge’deki başkanlarına benzer bir konuma geldi.
 11. *** Buna ek olarak, yürütme kurulu üyeleriyle federasyona bağlı her sendikanın yüksek dereceli bir görevlisinden oluşan bir genel kurul yılda en az bir kez toplanarak kendisine getirilen siyasal sorunları görüşür.
 12. *** II. Dünya Savaşı’nda askerlik hizmeti yükümlülüğüne karşılık oluşturulan seçenekleri, akıl hastanelerinde ve başka insancıl kuruluşlarda görev almayı kapsayacak biçimde genişletti.

Advertisement

Leave A Reply