Gözaltı Sarkmasına Ne İyi Gelir? Sarkmalar İçin Bitkisel Çözümler

0

Yaş ilerledikçe oluşan gözaltı sarkmalarını engellemek için neler yapılabilir? Gözaltı sarkmaları için bitkisel çözümler, öneriler.

gözaltı sarkmaları

Özellikle kadınların ilerleyen yaşlarda en büyük rahatsızlıklarından olan göz altı sarkmaları ve yüz sarkmaları, bazı kadınlar için çok büyük moral bozukluğu yaratabilmekte ve estetikle düzelttirilmeye kadar gidilebilen müdahale durumları yaratabilmektedir. Estetik için yeterli mali boyutu olmayan kadınların ise başvurduğu bir diğer yöntem bu durumlar için özel içeriklerle üretilmiş bakım kremleri. Ancak işin ana noktasına bakıldığında, ne kullanılan bakım ürünleri ne de yaptırılan estetikler insanın fizik doğasının önüne geçemeyeceğinden her durumda bu sarkmaların tekrar meydana geleceği gerçeği gözden kaçırılmaktadır. Bu ürünlerin ve uygulamaların en büyük eksiklikleri doğal içeriklerden uzak olmalarıdır. Doğada bu sarkmaları önleyecek bir çok ürün bulunmakta ve bu ürünlerle yapılacak doğal karışımlar sarkmalara uygulandığında daha verimli sonuçların elde edilmesi garantidir. Tabi bu noktada da dikkat edilmesi gereken şeyin, uygulanacak doğal kürlerin düzenli olarak uygulanması gerekliliğidir. İstenilen sonuca ulaşılabilmesi için kürlerin belirli bir süreçte istenilen seviyede uygulanması yeterli olacaktır.

Bitkisel Yöntemler

Az miktarda kuşburnunu, suda kaynattıktan sonra koyu bir kıvam aldıktan sonra ateşin üzerinden alıp süzüyoruz. Daha sonra kaynattığımız bu kuşburnunun içine göz altımıza koyacağımız pamukları daldırıp kuşburnuna bulanmasını sağlıyoruz. Uzanır pozisyondayken göz altlarımıza bu pamukları yerleştirip bir müddet o şekilde bekliyoruz. Bu uygulamanın düzenli yapılması göz altlarındaki şişliklerin inmesine hatta bir süre sonra tamamen yok olmasına yardımcı olacaktır.

kuşburnu

Kuşburnu haricinde kullanacağınız mürvet çiçeği, papatya, gül suyu ya da rezene de bitkisel bir çözüm olarak size son derece yarar sağlayacak ürünlerdir. Örneğin; 250 mililitre miktarındaki klorsuz olmasına dikkat edeceğimiz suyumuzun içerisine papatyaları attıktan sonra bu suyu 15 dakikalık bir kaynama sürecine bırakıyoruz. Bu 15 dakikanın sonunda 10 dakikalık da bir demlenme sürecine bıraktıktan sonra buzdolabına koyup soğumasını beklediğimiz papatya suyunu bir kaba döküp gözümüze koyacağımız pamukları da içerisine daldırdıktan sonra gözümüzün bir alt kısmına bir de üst kısmına bu pamukları yerleştirip 15 dakika süreyle bekletmemiz gereklidir. Aynı karışımı papatya yerine gül kullanarak da yapabilir, aynı sonuçları eksiksiz elde edebilirsiniz.

Az önce ismini saydığımız çay karışımlarının dışında bir takım uçucu doğal yağlarında göz altı sarkmalarına iyi geldiği tespit edilmiştir. Özellikle melisa yağı, kekik yağı, lavanta yağı ve biberiye yağlarının göz altındaki sarkmalara bir pamuk yardımıyla belirli bir süre her gün uygulanması, bu halkalanmaların hızla kendini toparlamasına ve hatta varsa morlukların da azalmasına yardımcı olmaktadırlar.


Leave A Reply