Gün İle İlgili Cümleler

0

Gün ile ilgili cümleler. Gün kelimesi içeren “Gün” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Gün İle İlgili Cümleler

 1. *** Gün yüzü görmemiş bir çok eser bugün artık müzelerimizde sergilenmektedir.
 2. *** Hangi gün sizinle buluşacaktım?
 3. *** İlk Sasani krallarının (224-303) yazıtlarıyla bunların Orta Farsça uyarlamaları da Part dilinin günümüze ulaşmasında önemli rol oynamıştır.
 4. *** Günümüzde Maine’deki iki yerleştirme kampında yaşayan Pasamakodilerin sayısı bini aşmaktadır.
 5. *** Bioderma Sensibio Rich: Çok kuru ve kuru olan ciltlerde cildin tolerans seviyesini artırmaya yardım eden, nemlendiricili günlük bakım kremi.
 6. *** Çocuklarda, gençlerde, yetişkinlerde yüz bölgesinde kullanılabilecek olan bu ürün kızarıklık sorunu yaşayan hassas ciltler için geliştirilen günlük kullanıma uygun bir bakım kremidir.
 7. *** Bu dilde günümüze ulaşan en eski belgeler arasında, Rus arkeologların Arsaklıların başkentlerinden Nisa’da (bugün Türkmenistan’da) yaptığı kazılarda (1949-58) ortaya çıkardığı 2 binden fazla yazılı çömlek parçası vardır.
 8. *** Gün geçmiyor ki tanıtım siteleri açılıp, kapanıyor.
 9. *** Bu plan içerisinde işletmenin sektörüne ait olan pazar araştırılması, eğitim belgesi veya yetkinlik sertifikası, bu alandaki edinilmiş deneyimler ve bunların dışında ilk günden, kar elde edilen güne dek gereksinim duyulan finansman bilgileri bulunmalıdır.
 10. *** Metin2 pvp serverler tutkusu 2009 yılında artıp günümüze kadar gelmeye başladı.
 11. *** Dergide günün en seçkin Amerikan yazarlarının, çoğunlukla da en sivri kalemli yergi ustalarının ürünlerine yer veriliyordu.
 12. *** 150 cm’den çok yağış alan ve yılın en az 200 gününde don görülmeyen yörelerde pamuk ekimi yapılır.
 13. *** Latince kökenli dillerdeki eril ya da dişil uyaklardan, aylardaki gün sayısını anımsamaya yarayan “Otuz gün çeker Nisan, Eylül, Kasım, Haziran…” gibi dizelere kadar çeşitli örnekleri olan, uyaklı koşuk yöntemiyle gruplandırma, eskiden beri oldukça yaygın bir anımsama yöntemidir.
 14. *** Anicetus’un papalığı sırasında Smyrna (İzmir) piskoposu Aziz Polykarpos, Paskalya’nın hangi gün olduğu konusundaki anlaşmazlığı tartışmak için Roma’ya gitti.
 15. *** Anicetus, Polykarpos’a Komünyon’u kendi kilisesinde Paskalya günü kutlaması için izin verdi.
 16. *** Bu hayvanların gebelik dönemleri yaklaşık 56 gün sürer.
 17. *** Hassas ciltler için geliştirilen bu deodorant, Alüminyum ve alkol içermez, alerjiye yol açmaz ve tüm bu nedenlerden dolayı düzenli olarak günlük kullanılabilir.
 18. *** Tamamlayıcı bakım grubunda yer alan bu deodorant da gün boyu etkili olur.

Advertisement

Leave A Reply