Gürkan Kubilay Kimdir? Ünlü Doktor Gürkan Kubilay’ın Hayatı ve Kariyeri

0

Gürkan Kubilay kimdir ve ne yapmıştır? Zayıflamak isteyenlerin doktoru Gürkan Kubilay’ın hayatı, biyografisi ve tıp kariyeri hakkında bilgi.

Gürkan Kubilay

Gürkan Kubilay

1962 yılında dünyaya gelen Gürkan Kubilay, İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Doğumundan itibaren ailesiyle birlikte İzmir’de yaşamış, 1980 senesinde de liseden mezun olmuştur. Mezun olduğu sene tıp bölümünü kazanan Gürkan Kubilay, 1986 senesinde İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden de mezun oldu. 1991 senesinde tekrardan mezun olduğu okulda İç Hastalıkları üzerine yüksek lisans yaparak bu bölümden de başarıyla mezun olmuştur.

1994 yılında Çin’e giden Gürkan Kubilay, burada Çin’in başkenti olan Pekin’de akupunktur üzerine eğitim almıştır. Türkiye’ye döndüğünde bu eğitimini Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan Gürkan Yıldırım, 1997’de Çin’de; 1998’de Brezilya’da, 1999’da Amerika’da ve son olarak 2000 yılında Fransa’da Dünya Akupunktur Kongreleri’ne ve seminerlerine sık sık katılmıştır. Bu süreçlerde aynı zamanda 1993 senesinden itibaren obezite tedavisi üzerine de çalışan Gürkan Kubilay, kendi tedavi yöntemlerinde kendisine tedavi olmak için gelen hastalarına istedikleri besinleri istedikleri miktarlarsa yiyebilmeleri adına ve her hastanın kendi insülin dirençlerini korumalarını sağlamak adına özel yöntemler geliştirmiştir. Bu yöntemlerini de kendince tüm hastalarına çok başarılı bir şekilde uygulamayı başarmıştır.

İç Hastalıklar Uzmanıdır

Gürkan Kubilay aynı zamanda bir iç hastalıkları uzmanı olduğundan dolayı da; hipertansiyon, diyabet, hipotiroidi, astım, kalp hastalıkları ve koroner damar hastalıkları gibi riskli hastalıklara sahip olan hastalarına da kendilerine özel beslenme düzeni programları oluşturabilmekle de ilgilenmektedir. Uzun yıllardan beri düzenli bir şekilde iç hastalıkları kongrelerine katılan Gürkan Kubilay, son olarak 2015 yılında Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği tarafından düzenlenen 17. Ulusal İç Hastalıkları kongresinde de yer alan önemli iç hastalıkları uzmanlarından biri olmuştur. Gürkan Kubilay, halk tarafından bu kadar yakınen tanınan bir doktor olmasını 2009-2011 yılları arasında yer aldığı “Doktorum” adlı televizyon programına borçludur. Bu programda Zahide Yetiş ile birlikte yer almış ve 2 yıl boyunca her iki haftada bir kez ve pazartesilere mahsus olmak üzere “Sağlıklı Zayıflama” konularını bu programda detaylı anlatmıştır.

Ayrıca “İnsülin Direncine Bağlı Obezite” konusunda da Türk halkını oldukça detaylı bir şekilde bilgilendirmiştir. Bu programdan sonra yine 2011 yılının Ağustosunda, ATV’de yayınlanan “Sağlıklı Ramazan Beslenmesi” konusuyla ilgili tek başına bir program yapmış ve bu program haftada her gün öğleden sonraları birer saat olmak üzere yayınlanmıştır. Bunun dışında TNT kanalında da programı yayınlanan Gürkan Kubilay, 4 ay boyunca her sabah bu kanalda “Dr. Gürkan Kubilay ile Sağlık” programını sunmuştur. Tüm bu sağlık sektöründeki çalışmalarının yanında, Gürkan Kubilay çok da iyi bir spor yazarıdır. Hatta ve hatta 1998 yılında Türk futboluna istatiksel verileri ve bilgisayar üzerinden yapılan maç analizlerini getiren kişi Gürkan Kubilay olmuştur.


Leave A Reply