Hasret Mesajları

0
Advertisement

Kim hayatında hasret çekmemiş ki. Bazen birkaç saatlik ayrılıklar dahi kişide hasret duygusunun ortaya çıkmasına vesile olur. İşte en güzel hasret mesajları.

Hasret Mesajları

Sabahları seviyorum, insanları seviyorum, filmleri, sarkıları, kitapları, sıcak ekmegi, kalabalık sofraları, cikolatayı, minicik bebekleri, rüzgârda yaprak olmayı, geceleri yıldız olmayı, yaz gecesinde yagmur olmayı sevdim… Ve en cokta seni sevdim, Hep yoklugunda…

carsıda kaybolan cocugun elinde soguyan anne sıcaklıgı hızıyla ayrıldın benden, Oysa ben cay bardagında bırakılan dudak payı kadar bile ayrı kalamam senden.

Sıkıntı cekecek kadar gücüm acı cekecek kadar sabrım kalmasa da Seni sevecek kadar kalbim her zaman vardır. Hani daglarda dört mevsim erimeyen kar olur ya; yoklugunda yüregimden eksilmeyensin sevgi…

Advertisement

Yasadıgım her an seni özlemeye itiyor beni agır geliyor yoklugun bekledigimsin, özledigimsin, özlemimsin.

Yoklugun sırtıma saplandı bir bıcak gibi akıtır tasa, topraga kanımı Dünya seninle aydınlık ve güzeldi simdi bin günes dogsa götüremez karanlıgımı…

Deniz sesimi duyar mı daglar dinler mi anlatsam seni? Hüzünlüyüm desem care olur mu gökyüzü salar mı bulutları pesine, ilgilenir mi rüzgar yardım eder mi seni bulmama

Hani insan aglamak ister, gözlerinden yas gelmez ! Hani gülmek ister, yürekten gülemez. Hani birini beklersin ama o hic gelmez! İste o zaman ölmek istersinde ecel gelmez.

Advertisement

Gözlerin sular kadar berrak gülüsün bir cocugunki kadar sıcak bana benden ayrı gecirdigin her anı anlat… Seni cok özledim.

Zaten tabiatı bile ayrılık üzerine kurmamıs mı yaradan, yaprak düser dalından damla ayrılır bulutlardan seviyorum derken bile ayrılır sözler dudaklardan.

Biri var uzaklarda haykırıyor, biri var uzaklarda seni özlüyor, biri var uzaklarda seni sensiz yasamaktan korkuyor, biri var uzaklarda seni cok ama cok seviyor…

Ellerini tutmaktan degil, bir gün bırakmaktan korkarım. Acı cekmekten aglamaktan degil, seni incitmekten korkarım. Seni sevmekten degil ben sensizlikten korkarım.

Advertisement

Beklemek güzeldir dönecekse eger beklenen… Özlemek güzeldir özlüyorsa eger özlenen.

simdi uzaktasın, benimle degil ben ise yalnızım, seninle degil adın kalbimde, dilimde degil seni cok özledim, elimde degil.

Aksam olunca hüzünle dolarım, atesini bagrımda yakarım, özlemle gül gibi solarım, gülün ömrüyle degil sevdasıyla yasarım.

Yüregim umulmayan yaralarla bas edemezken, bir tatlı sevda gülüsü özledi gözlerim ve sen hangi âlemde hangi düslerde isen gel cünkü seni ve gülüsünü cok özledim.

Advertisement

Sen aydınlıga ben sana hasret. Gel eritir demirleri bendeki ates.

Kıs baharı özler bende seni, toprak suya hasret bende sana, acımasız bir dünya her seyi yalan, sevgisiz bir hayat mecburuz buna.

Bütün kadehlerimi hep sana adıyorum hep senin icin bu bir bir bosalan siseler Umutsuzlugum, sarhoslugum senin eserin Senin yüzünden bu delicesine icmeler…

Seni görmedigim günler karanlıktayım, katran gecelerdeyim cehennem misali bir yerdeyim. Bir demir nasıl paslanır, bir elma nasıl cürürse İste öyleyim…

Advertisement

Bu gece gözlerinde ayın dogmasını bekle, yıldızlara dokunmaya calıs dokunamadıgın icin üzülme onları seyretmekle yetin benim seni özlemekle yetindigim gibi.

Bir bulut gibidir benim kalbim baska yüreklerle carpısır yagmur yagdırır ve bu yagmurda sadece vazgecemediklerim ıslanır simdi dokun saclarına mutlaka ıslaktır!

Bir gülün pesinde kosanlar cignedikleri kır ciceklerinin farkına varmazlar…

Bir isim var unutamadıgım, bir cicek var koparamadıgım, bir hayal var kuramadıgım, birde sen varsın özleyip de ulasamadıgım.

Advertisement

Gecenin karanlıgında, günesin ısıgında, suyun damlasında, selin coskusunda kimi yanımdasın kimi rüyamda ama hep aklımdasın sakin unutma.

Her zaman duyamadıgımız o toprak kokusu, bu zamanda aranan gercek sevgiler gibi yagmur arkasında saklı olan toprak kokusu gibi ortaya cıksa keske…

Usandım yesermemis umutsuz bahceyi beklemekten, usandım, tarla kusunun sesinden usandım bu yürekten kendimden usandım durup durup seni özlemekten.

Hasretim rengine siyah mı desem agarmak bilmiyor sonsuz geceler ya gülerdim ya olurdum görsem ömrümden uzansa sensiz geceler.

Advertisement

Sen, solgun baharlardaki mavi yagmurum, aksam kızıllıgında yorgun gölgem, kıs ayazında yaz günesimsin. Bulutlardaki saklı düslerim, her günün sonunda özledigimsin.
Yüzün kadar temizdir kalbin, hangi sevgi alabilir yerini? Yoklugun yagmura yazı yazmak kadar zor, sensizlik ölüm kadar acı…

Yasamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgi de sensiz olmaz… Unutma sevmek daima beraber olmak degildir sen yokken bile seni yürekte yasatabilmektir…

Ilık bir rüzgâr esti buradan, nereden estigini bilemedim nereye gidiyorsun dedim, “özlenen her yere” dedi aklıma sen geldin cünkü özlenen sendin.

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüregine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın cınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Advertisement

Aklımdan cıkmıyorsun, sensiz bombos bu hayat, susma öyle ne olur, bana kendini anlat.

Süsledim gelin misali gencligimi sandıgıma kaldırdım. Sensiz gecen yılları sildirdim sana yeni zaman aldırdım.

Sensiz yalnız sensiz icim. Gözyaslarım yagmur gibi. Yanagımı ıslatıyor, kollarım bekliyor seni, öpsem öpsem ellerini, yine de sana hasretim.

Dudaklarım da bir ates. Avuclarımda alevsin. Sensiz yalnız sensiz icim. İlahımsın sevgilimsin, sen benim her seyimsin.

Advertisement

Ne olurdu saadetlerin en büyügü iste ellerimde al, diyebilseydim anlardın ve hic gitmezdin, degil mi bir gün oldugun gibi kal diyebilseydim.

Yüz yıl oldu yüzünü görmeyeli, belini sarmayalı, gözünün icinde durmayalı, aklının aydınlıgına sorular sormayalı, dokunmayalı sıcaklıgına karnının.

Hissedince sana vuruldugumu baharda kus olup ucasım gelir bakınca o güzel gözlerine hasreti bir anda silesim gelir ama ne care bir tanem ne care ne kus olup ucabilirim nede hasreti silebilirim ama seni bir ömür boyu sevebilirim…

Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal caresizlerin, yagmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin bir tanem.

Advertisement

Ansızın bir duygu körüklenirse yüreginde, aklına takılırsa uzaklar ve bir de kulakların cınlarsa amansız, bil ki! Bir yerlerde özlenmissindir.

Özlem bence ne bir seye duyulan hasret nede ulu bir arzulayıs. O bence icten ice aglayıs ya da senden ayrı yasayıs…

simdi sensizligin ucurumlarındayım. Girdaplarındayım yalnızlıgımın. Yoklugun kaygı… Özlemlerindeyim. Yüregimin seninle oldugu her yerdeyim.

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüregine gözlerin zaman zaman takılırsa uzaklara kulakların ansızın cınlarsa bil ki bir yerlerde delice özleniyorsun.

Advertisement

Balıkların sevgisini bilir misin birbirlerine dokunamazlar ama sevgilerini hep yüreklerinde hissederler bende simdi sana dokunamıyorum cünkü sen hep yüregimdesin.

Bir soluk kadar yakın, yıldızlar kadar uzak derler sevgi icin, uzanırsın yetisemezsin, yetisirsin dokunamazsın, dokunursun vazgecemezsin, vazgecersin ama unutamazsın.

Sen seni özleyenlerin özleminden habersiz özlenmektesin sen var ya sen özlenenlerin icinde en cok özlenensin.

Yalnızlık ne mavi derinlikleri olan denizlerde nede sıcak cöllerde olmaktır, yalnızlık bu sehirde seni arayıp da bulamamaktır…

Advertisement

Eger canın sıkılıyorsa gece her zamankinden karanlık gözüküyorsa gökyüzüne bak ve sabahı düsün inan sabahı bekleyen tek sen olmayacaksın.

Yasamak özlemsiz, özlem sevgisiz, sevgide sensiz olmaz… Unutma sevmek daima beraber olmak degildir. Sen yokken bile seni o yürekte yasatabilmektir.

Sevdimse; verdigin yürekle sevdim sen actın bu ufku karsımda sonsuz Yürüdüm bir yolun sonuna geldim Yıkık, üzgün ve paramparca sensiz.

Bir gün anlarsın hayal kurmayı; beklemeyi, ümit etmeyi. Lanet edersin yasadıgına… Maziden ne kalmıssa yırtar atarsın. Seni sevdigimi iste o gün anlarsın.

Advertisement

Biliyorum bugün kulakların bir baska cınlayacak, anlayacaksın seni yine nasıl andıgımı, özledigimi ellerin titreyecek, gözlerin yollarda kalacak, sende hissedeceksin yüregimde neler hissettigimi!

Gözlerim daldı, gücüm yetmiyor gurbete ırgat kaldım, sen olmayınca sordum ondan buna beles satmıyor, umudu yokusa saldım, sen olmayınca.

Kar beyazdır ölüm ellerinden, gülüm yine yoksun diye düsmanım her güne!

Sen uzaklardayken ben yıldızları seyrettim tutam tutam ısıklarını cekip icime, sen uzaklardayken ben gidisini resmettim umudun beyazıyla karanlıgı tuval yapıp gelisini bekledim.

Advertisement

Hasretinden oldum yüregim yanar, bir avuc gökyüzünü etraf karanlık basımda dolanır zalim ayrılık bir seni özledim bir memleketi!

Sen yoksun ya! Yanagıma damlayan her yagmur tanesi benim gözyaslarım üzerime cöken her hüzün senin hasretin odama cöken sogukluk senin hasretin.

Yüregim üsüyor senden uzaklardayken gözlerim dalıyor sensiz sabahlarken! Ve ben yine seni bekliyorum.

Dün yine dolastım yollarda yagmurların ıslattıgı, bombos sokaklarda gözlerimde yas, kalbimde suzu unutmadım seni, unutamadım, ne olur anla beni!

Advertisement

Kulaklarım duymak istiyor, bugün hala, o güzel sesini hayat sensiz gecmiyor! İstiyorum artık sevgini!

Ben her gece sen uyurken deniz olup vuruyorum sahillere, rüzgâr olup esiyorum sessizce, sen uyurken yüregim geliyor üstünü örtmeye, bensizken üsümeyesin diye

Telefondaki sessiz nefesine, sıcacık gülümsemene, karsımda otururken beni süzmelerine hasret kaldım. İnan ki varlıgına, arkadaslıgına, dostluguna muhtacım. Seni inanılmaz Özledim.

Unutamam ki, beni hic tanımamıssın, severken unutmak olmaz anlamamıssın, bunca yıl yalanmıs askı bulamamıssın, yanı basımdaydın oysa cok uzakmıssın.

Advertisement

Sen seni özleyenin özleminden habersiz özlemle özlenmektesin sen var ya sen, özlemlerin icinde en cok özlenensin.

Her duydugumda icimde dal dal sevginin ciceklerini actıran sesini özledim, her seyden önemlisi dostlugun en güzelini yasatan seni özledim.

Sözlerin aklımda ya da aklımın ardında, hayalin karsımda ya da sesin kulagımda, ya ben cıldırıyorum, ya da cok özlüyorum, ya özlemek, yada özlenen cok özel bir tanem.

Seni seviyorum demeyi özledim, kahırlanıp icimi dökmeyi, küsüp küsüp barısmamızı özledim seni kıskandıgım günleri, hayallerimin sultanını özledim!

Advertisement

Özledim uzaklarda bensiz hayatı kabullenmis vefasızı özledim, haykırısımı duymayan, sevgimi belki de hissetmeyen kalpsizi özledim!

Gel artık gel de bitsin bu acı biraz da gözlerinle sev beni, elin dokunsun elime tenin tenime ben hayal degilim gercegim etimle canımla de gel de bu can senin artık de gel de nefes alayım yasadıgımı hissedeyim bende.

Geceler cıglıgımı duymuyor yorgun düsüyorum sabaha gözlerim gözlerini arıyor, esir oluyorum hasretine yine caresiz, uykusuz, mutsuzum en önemlisi bir tanem sensizim.

Seni düsünmeden aldıgım solukları saymıyorum nefesten, seni icine sıgdıramadıgım damlaları saymıyorum gözyasından, saymıyorum tebessümden sensiz kahkahalarımı.

Advertisement

Bak yine soldu günes, yine aksam oluyor ömrümün kadehine sensiz bir gün doluyor sen yoksun diye inan dertliyim kederliyim, gelmezsen kahrolurum, yıkılırım sevgilim tadın sinmis suyuna, tasına topragına, bu sehirde ne varsa sana benziyor.

Dostu yok gecelerin geceler cok uzun, geceler bir ömür ömür dedigin bir tutam ümit, ümidi yok yarınların tıpkı senin yoklugun gibi ve ben biraz daha sana hasret.

Seni sensiz, senden uzakta yasamak ne zormus.

Belki simdi yoksun buralarda, elini tutamasam sesini duyamasam da hasretini unutturan varlıgın var yanımda garip bir duygu var yalnızlıgımda özledim bir tanem özledim seni…

Advertisement

Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal caresizlerin, yagmur sokakların, tebessüm dudakların, sen ise yalnız benimsin bir tanem…


Leave A Reply