Havacılığın Önemi İle İlgili Yazı

0

Havacılık hakkında yazı. Havacılık neden önemlidir? Havacılık, faydaları ve önemini kısaca anlatan yazı örneğini sayfamızda bulabilirsiniz.

Dünya milletleri, bugün havada savaş ve nakliye üstünlüklerine sahip olmak için amansız bir yarışa girişmişlerdir. Bu yarışta yerimizi almak, yurt savunmasında, gelebilecek tehlikelere karşı koymak, bugün olduğu gibi “hava üstünlüğünü elimizde tutmak için çok çalışmak ve Hava Kuvvetlerimize maddi ve manevi her türlü yardımı yapmak zorundayız. “Yarının en büyük tehlikeleri göklerden gelecektir” diyen büyük Atatürk’ün sözünü her zaman hatırımızda tutmalıyız.

Advertisement

Türk Havacılık

Türk Hava Kuvvetlerimiz, tüm varlığı ile milletimizin hizmetindedir. Sel, su baskınlarında, orman yangınlarında, bulaşıcı hastalıkların meydana gelişinde, türlü afetlerden mahsur kalmada ani ve acil vakalarda Türk Hava Kuvvetleri en seri şekilde kurtarma çalışmalarına koşmaktadır. Devletin ve Kızılayın yardımlarını da yine en çabuk ulaştıran Türk Hava Kuvvetleri’dir.

Hava Kuvvetleri’mizin zirai mücadelede de çok etkin çalışmaları vardır. ilaçlamanın büyük bir kısmı bu kuruma bağlı uçaklarla yapılmaktadır. Son zamanlarda “Türk Hava Yolları” da çok gelişmiştir. Artık dünya havacılık liginde önemli bir yere sahip olan THY önemli sponsorluklar ile kendini tüm dünyaya tanıtmıştır. Bugün barışta olduğu gibi savaşta da nakliye işlerimizin büyük bir bölümü Hava Yolları ile yapılır.

Advertisement


Leave A Reply