Hayvan Sevgisi İle İlgili Hikaye

53

Hayvan sevgisini anlatan güzel bir hikaye. Hayvanlar ve neden sevmemiz gerektiği ile ilgili öykü. Hayvan sevgisini kısaca anlatan hikaye oku.

Hayvan Sevgisi, koruma
Hayvan Sevgisi

Advertisement

Sıcak bir yaz günüydü. Ahmet, babası ve Metin balığa çıkmışlardı. Ahmet hayvanları hiç sevmez onlarla dostluk kurmazdı. Hemen hemen gördüğü her hayvanı öldürürdü.

Yemleri taktıktan sonra oltaları atıp beklemeye başladılar. O anda Ahmet bir çığlık attı. Bir yılan ayağını dal sanarak dolanıyor, tırmanıyordu. Ahmet bağırıyor, ne yapacağım bilemiyordu. Babası hiç kımıldamamasını söyledi, biraz sonra yılan uzaklaşıp gitti. O zaman Ahmet anladıki insanın hayvana zararı olmazsa o da zararsız oluyordu. Metin ise hayvan dostuydu, karıncayı bile incitmezdi. Ahmet hem korkudan hem de pişmanlıktan susup kalmıştı.

Babası ona: Hayvansız dünya düşünebilir miyiz? hiç dedi. Kuşlar olmasa doğadaki cıvıldışmaları duyamayız, arı olmasa bal olmaz, koyun inek olmasa et, süt olmaz ve daha birçok şeyden mahrum kalırız. Allah kimini doğayı renklendirsin, kimini de insana yararlı olsun diye yaratmıştır, kimisini öldürürüz ama bize yararı da zararı da olmayan hayvanı niye öldürelim? dedi. Ahmet artık yaptıklarına bin pişman olmuştu, artık kuş vurmayacak ne de hayvan öldürecekti söz verdi, daha sonra da: Seni anlıyorum baba dedi Ahmet hem de çok -iyi anlıyorum. O akşam eve dönerken Ahmet sanki yepyeni bir çocuk olmuştu.

Abdi SARIKAYA

Advertisement


53 yorum

 1. çok süper bir hikaye insanlığı anlatıyor. ha bu arada benim türkçe ders kitabından ödevim vardı. ondan dolayı bu siteye baktımm.

 2. Hikayeyi okuyan kişi on

  Ben hayvanları severim ama sinekten ve sivrisineklerden accayip kokarım. Hele yazları sivrisinekler kulağımızın dibine gelip öyle vıııııııızzzzvııızz die ötmüyolarmı acayip tiksiniyorum.Sinekler zaten heryerde onlardan nefret ediyorum 😉 🙂

 3. Eyüp Ensar Demir on

  bende hayvanları çok severim ama sinekleri sevmiyorum yatarken başıma konup vvvvıııızzvııvıvıvııvıızıvıvzvızıvzıvzv diye ötüyolr o yüzden sevmiyorum

 4. adam gibi hikayee on

  abi çokk guzell ya tavsiye edirimmmm odevime yazdım çok faydalı oldu.Ödeviniz varsa bu siteden bakınnn.bide benim yotube sayfam var abone olursanız sevinirimmm. yakşamlarrrrrrrrrrrr.

 5. Türkçeci on

  Çoook teşekkürler türkçe ödevime yardımcı oldu çok sağolun.
  Herkesin bu siteye girip konu ‘Hayvan Sevgisi’ ise bu siteye girmesi şart.

 6. thiena jr yasuo on

  abi çok güzel olmuş ödevimde ne yazsam diye düşünüyodum işime yaradı allah yardımcın olsun tşk

Leave A Reply