Hayvan Sevgisi İle İlgili Kompozisyon – Hayvanları Neden Severiz? Yazı

99

Hayvanların önemini ve hayvan sevgisini anlatan kompozisyon. Kompozisyon örnekleri. Hayvanları neden severiz? Hayvan sevgisinin önemi nedir?

Hayvan Sevgisi, koruma

Advertisement
Hayvan Sevgisi

Hemen hemen hepimizin küçükken beslediği, hiç değilse beslemek için ailesini ikna etmeye çalıştığı bir kedisi, kuşu yada köpeği vardır. Evimizi paylaşarak bize arkadaşlık eden hayvanlarımızın sunduğu sevgi ve sıcaklık unutulmayan anıların arasında yer alır. Evde beslememiş olsak dahi sokakta sıkça karşılaştığımız hayvanlarının verdiğimiz bir kap yemekle yaşadıkları mutluluk insani duygular taşıyan herkes için çok değerlidir.

Sevgimize her zaman sevgi ile karşılık veren ve menfaat gütmeyen hayvanlar aslına bakarsak bizler için birer nimettir. Doğanın dengesi açısından hayvanların varlıklarının hayati öneme sahip olmasının dışında varlıkları ile de doğayı renklendirir, şenlendirirler. Etlerinden, sütlerinden, ballarından hatta dostluklarından yararlanmamızın dışında Kuşların güzel melodileri, kelebeklerin hoş görüntüsü ve bir çok hayvanın yaradılıştan gelen özellikleri ile bilime katkıları da birer gerçektir.

Bununla beraber bazı insanların hayvanlara olan yaklaşımı sadece sömürülecek bir kaynaktan öteye gitmiyor. Etinden, sütünden, balından, yardımından vb. yararlandığımız hayvanların sadece bize hizmet etmek için yaratılmış oldukları gibi bencil düşüncelere kapılabiliyorlar. Dünyaya yararından çok zararı dokunan insanoğlu, doğasının dışında davranmayan, her zaman doğanın dengesindeki yerini bilip, bu dengeyi adeta koruyan hayvanlara da zarar veriyor. Bu zararlar kimilerinin neslini tüketmekten, dünyanın kaynaklarını sadece insanoğlu için kullanmaya kadar gidebiliyor. Bazı hayvanların yaşam alanlarını yok ederken, bizimle aynı çevreyi paylaşan kimi hayvanlara da eziyet etmek maalesef sıklıkla karşılaştığımız biz insanoğlunun davranışıdır.

Hayvan sevgisi önemlidir. Özellikle çocukların hayvan sevgisi ile büyümesi o çocuğun tüm yaşamına yön verebilir. Unutmayalım hayvanlar bize emir vermezler her zaman bizimle ilgilenmeye hazırdırlar. Sizin ruh halinize göre hareket eder ve karşılık beklemezler.

Advertisement
Web Siteleri İçin Yasal Uyarı: Yayınlanan bu kompozisyonun tüm hakları nkfu.com sitesine aittir. Bu kompozisyon nkfu.com için yazdırılmıştır ve bu yazı ticari bir metadır. Kaynak gösterilse dahi kompozisyonun tamamı ve ya bir kısmı başka web sitelerin de kullanılamaz, yayınlanamaz. Aksi bir davranışta kanuni işlem yapılacaktır.


99 yorum

 1. benim yazdığım bu kompozisyonun aynısını arkadaşımda yazmış öşretmen anladı 0 verdi

 2. fen için çok lazım oldu bunu yazanın yolları açık olsun
  dahi hayvanlar için kompozisyon yapabildim
  sizin sayenizde sözlümden 100 alabilirim

 3. Selin Koçak on

  Bence harika fakat bir öğretmen olarak söylemeliyim ki harflerin noktalarına hiç dikkat edilmemiş!

 4. çok güzel tam aradığım deneme.
  Çok teşekkür ederim.
  Bana yardımcı olduğunuz için teşekkürler.
  bu arada herkese başarılar

 5. #Sınavımda bana iyi not aldırsın yeter. Doğamızı & Hayvanlarımı böylesine savunmak ne kadarda güzel.

 6. Çok güzel yazılmış.Alıntısını yapamam fakat kafamda fikirler oluşmasına yardımcı oldu.Bu yazı bana ilham verdi.

  ALLAH YAZANDAN RAZI OLSUN

 7. ben çok ama çok beğendim bu kompozisyon kompozisyon yarışmasına gidecektir.inşallah kazanırım

 8. Gülce Görücü on

  Gerçekten çok teşekkür ederim “nkfu.com”. Yazdığınız kompozisyona bakarak benzerini yazdım.

Leave A Reply