Hayvanlar İle İlgili Rüyalar ve Anlamları, Hayvanlar Hakkında Rüya Tabirleri

0
Advertisement

Rüyada görülen hayvanlar ne anlama gelir? Rüyada değişik hayvanları görmek ne anlama gelir? Hayvanlar ile ilgili rüyalar, anlamları, açıklamaları.

Hayvanlar ile ilgili rüyalar

Hayvanlar İle İlgili Rüyalar ve Anlamları

Doğanın tartışılmaz efendileri… Hayvanlar ve hayvanların dünyası insanoğlunun merakla gözlediği alanlardan biri. Tarih boyunca kimi zaman en yakın dostları olmuş insanların, kimi zaman da en korkulu düşmanları. Elbette rüyalarımızın da vazgeçilmez konukları…

Arı:

Çalışkan ve üretken an rüyada da mutlu, kazançlı, kar getiren ilişkileri ifade eder. Memur için sağlıklı ilişki, vaiz için topluluk halinde dua etmek, işadamı için ticarette artış, evli bir çift için çocuklarından memnun olma anlamına geliyor. Arı sokması söz konusuysa başınıza arkadaşlarınızın neden olacağı üzücü bir olay gelecek anlamına gelir.

Aslan:

Büyük bir güç sizi yönlendiriyor. Eğer bir aslanı size itaat ettirmeyi başarırsanız siz her türlü zorluğun altından kalkabilecek birisiniz ve her mücadeleden galip gelebilecek yapıdasınız demektir. Eğer tam tersi olursa yani aslan size hükmederse siz, düşmanlarınızın saldırılarına açık bir hedef olduğunuz anlamına geliyor.

At:

Hırsı, isteği gösterir. Eğer kendinizi bir atı tımar etmeye çalışırken görüyorsanız bu hem beyninizin, hem de bedeninizin aşırı bir yükle olağanüstü yorulacağı anlamına geliyor. Eğer atı tımar etmeyi başarırsanız siz hırslı istekli birisiniz ve çoğu zorluğun üstesinden gelebilecek yapıdasınız.

Advertisement

Ayı:

Ayı, uzaktan sevimli ancak yakından son derece tehlikeli olabilen bir hayvan… Rüyanızda ayı görmeniz kendinizi aniden hayatın bunaltıcı yarışmasının içerisinde bulabileceğinizin bir işareti. Rüyayı gören bir kadın ise başına talihsiz bir olayın geleceğini gösterir.

Balık:

Rüyada balık görmek zengin ve güçlü olmayı ifade eder. Balık bereketin ve şansın simgesi sayılır. Ölü balık görmek ise sağlığınızı bozulması ve zayıflık anlamına gelir. Bir kadın için balık görmek yetenekli ve yakışıklı bir sevgiliye sahip olması anlamına gelir. Yunus görürseniz bu kesinlikle parlak bir geleceğe işaret eder.

Eşek:

Rüyada eşek görmeniz, yüzünüze bir arkadaşınızın yüksek sesle yani kızarak konuşmasının yanında bir arkadaşınız tarafından kamuoyunda herkesin içinde hor görülebileceğiniz anlamına gelir. Yüksek sesli konuşma çok uzaklardan geliyorsa yakınınız olan birinin ölümünden ötürü duyduğunuz üzüntüden kurtulacaksınız demektir. Eğer kendinizi bir eşeğin sırtında görüyorsanız, yakın gelecekte seyahate çıkabilirsiniz. Ancak bu seyahat boyunca zor yollardan geçecek ve birçok gözlemde bulunacaksınız.

Fare:

Rüyasında fare gören kişi bir düşman edinecek ve düşmanı tarafından rahatsız edilecek demektir. Fare tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi rüyada görüldüğünde sıkıntı ve bunaltı anlamına da gelir. Zor durumlarda kalabilir ve çözüm için yoğun çaba harcayabilirsiniz.

Kafes:

Eğer rüyanızda kuşlarla dolu bir kafes gördüyseniz, engin bir mal varlığına sahip olacaksınız demektir. Rüyanızda bir tek kuş gördüyseniz, bu da sizi mutlu bir evliliğin beklediği anlamına gelir. Eğer vahşi hayvanları bir kafeste görürseniz, bu düşmanlarınıza karşı zafer kazanacağınızın kanıtıdır.

Kanatlar:

Eğer rüyanızda uçan bir kuş ya da kuşkanatı görürseniz, uzaklara giden bir arkadaşınızın güvenliğinden kaygı duyacağınızın bir işaretidir. Rüyanızda birçok kuşkanatı gördüyseniz bu zorlukların üstesinden geleceğiniz ve refaha kavuşacağınız anlamına geliyor.

Advertisement

Kaplan:

Büyük bir güç sizi yönlendiriyor. Eğer bir kaplanı kendinize itaat ettirmeyi başarırsanız, her türlü zorluğun altından kalkabilecek birisiniz ve her mücadeleden galip gelebilecek yapıdasınız demektir. Eğer tam tersi olursa, yani kaplan size hükmederse, düşmanlarınızın saldırılarına açık bir hedef olduğunuz anlamına geliyor.

Kedi:

Kedi size rüyanızda saldırırsa itibarınızı zedeleyecek ve mülk kaybına yol açacak bir olayın başınıza gelmesi olasıdır. Eğer onu alt edebilirseniz, birçok zorluğun altından kalkabilecek ve refaha kavuşacaksınız. Kedi size yakınsa, mırıldanıyor ve keyifle kucağınızda yatıyorsa çok iyi bir dostunuzdan büyük bir iyilik göreceğiniz anlamına gelir. Aynca dost bir kedi uğurlu bir geleceğin de işaretidir.

Koyun:

Kendinizi yemyeşil çayırlarda koyun otlatırken görürseniz bu bir dönemin sizin için çok kazançlı geçeceği anlamına gelir. Hasta koyun görürseniz yapmış olduğunuz yatırımlar boşa çıkacak demektir.Kurban kesiyorsanız dileğiniz gerçekleşir.

Köpek:

Size bağlı bir köpek kalıcı arkadaşlıklar ve büyük kazanç anlamına gelir. Güzel bir köpeğe sahip olmak ise kalıcı zenginlik demektir. Sizi bir köpek ısırıyorsa, bu iş ve evlilik hayatınızda karışıklık yaşayacağınız anlamına gelir. Aman uzak durun!

Köpekbalığı:

Rüyanızda gördüğünüz köpekbalığı tıpkı gerçek hayattaki gibi büyük bir tehlikeyi haber verir. Çok yakın sandığınız birinden her an kötülük görebilir ve çok üzülebilirsiniz.

Kurt:

Rüyanızda kurt görürseniz işyerinizdeki sırlan açığa çıkarmaktan kaçınmayan birisiniz demektir. Eğer rüyanızda bir kurt öldürürseniz size kötülüğü dokunacak ve sizi gözden düşürmek isteyen düşmanınızı alt edeceksiniz demektir.

Kuzu:

İyi ve derin arkadaşlıkla büyük eğlencelerin işareti. Aynı zamanda mal varlığında artış anlamına da geliyor. Ölü kuzu görmekse yakın gelecekte üzüntülü günler anlamına gelir. Kuzu derisi görmekse rahatlık ve mutluluk getirir.

Maymun:

Maymun görmek, kötü niyetli kişilerin sizi kendi istekleri doğrultusunda yönlendireceklerini gösterir. Eğer ölü bir maymun gördüyseniz bu sizin en büyük düşmanınızın ortadan kalkacağı anlamına gelir. Maymun beslerken kendini gören bir kadın sevdiği erkek tarafından aldatılacaktır.

Ördek:

Rüyada ördek temiz ve hayırlı kısmet anlamına gelir. Bir ördek yakaladığını gören kimse toplu para alır. Rüyada uçarak yaklaşan yaban ördekleri, uzak bir yerden gelecek para, kısmet ve mirastır

Örümcek:

Rüyanızda örümcek görmeniz işinizde dikkatli ve enerjik olacağınızın olumlu bir işareti. Şans her zaman sizinle birlikte olacak. Örümceği ağ yaparken görürseniz bu kendi evinizde mutlu ve güvenli olacağınız anlamına geliyor.

Tavşan:

Tavşan gördükten hemen sonra durumunuz düzelecek, kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz. Beyaz tavşan görürseniz aşk hayatınızda sadakati bir ilişki sizi bekliyor. Ve ömür boyu tek bir evlilik yapacağınızın bir işareti. Rüyada Tavşan Görmek

Advertisement

Tavuk:

Rüyanızda tavuk görmeniz endişe ve kaygı anlamına gelir. Piliç ya da civciv görürseniz büyük bir yatırımın işareti. Tavukları tünerken görürseniz bu düşmanlarınızın gözlerinin üzerinizde olduğunu ve sizi çok çalıştırma eğiliminde oldukları anlamına gelir.

Tavus Kuşu:

Kuyruğunu açmış durumda erkek tavus kuşu görmek, büyük bir kısmet ve mevki anlamına gelir. Rüyada dişi tavus kuşu görmek, aksilik ve sorun olarak yorumlanır. Rüyada tavus kuşunun ötmesi ise hoşa gitmeyecek bir söz işitileceği anlamını taşır.

Yarasa:

Yarasa görmek aldatılacağınızın ve komşularınız tarafından haksızlığa uğrayacağınızın önemli bir işareti. Yarasa sevmekse herhangi bir yarışmada başarı sağlayacağınız anlamına geliyor.

Yılan:

Yılan görmek ince hastalık durumunu bildirir ve depresif bir çevreyi ifade eder. Bu rüyadan sonra yaşayacağınız, genellikle yalnızca hayal kırıklığıdır. Ancak yılandan korkmuyor ve yılan sizin yakınınızda sakince duruyorsa hayatınızın her açıdan bolluk ve bereket içinde geçeceğinin işaretidir.


Leave A Reply