Hayvanları Koruma Günü Neden Kutlanır? Önemi

0
Advertisement

Her yıl Ekim ayında çeşitli etkinlikler ile kutlanan Hayvanları Koruma Günü ne zaman sorusunun ve Dünya Hayvanları Koruma Günü ile ilgili kısa bilgi içeren sayfamız.

Sokak Hayvanları İle İlgili Sloganlar (Resimli)

Hayvanları Koruma Günü Ne Zaman?

Her yıl Ekim ayının dördüncü günü Hayvanları Koruma Günü olarak kabul edilmiştir. Her sene takvim yaprakları 4 Ekim tarihini gösterdiğinde o gün Hayvanları Koruma Günü olarak çeşitli etkinliklere sahne olacak demektir.

Hayvanlar, bitkiler gibi, insanlara yararlı canlılardır. Biz onların etinden, sütünden, yumurtasından besin olarak yararlanırız. Ayrıca yünlerinden elbise, halı, kilim yapılır. Derilerinden de ayakkabı ve çeşitli giyecek eşyaları elde edilir. Ayrıca bir çok hayvandan ilaç elde edilirken bir çok hayvanın davranışları takip edilir ve doğanın dengesi itibari ile hayvanların neler yaptıkları bilim insanları tarafından takip edilir. Çünkü hayvanların olmadığı bir dünyada insanlığın yaşama şansı yoktur.

Evcil hayvanlardan bazıları güçleri ile bize yardımcı olurlar. Bir çok engelli insan yalamak için yardımcı bir köpeğe ihtiyaç duymaktadır. Bu köpekler o insanların eli ayağı gibi olmakta ve o kişilerin yaşam kalitelerini ciddi bir şekilde yükseltmektedirler.

Advertisement

Hayvanların bize sayılamayacak kadar çok yararları vardır. Bunun için hayvanları korumalı, onları sevmeli ve onlara yardımcı olmalıyız. Onlara eziyet etmemeli, zarar verenleri önlemeliyiz.


Leave A Reply