Hayvanları Koruma İle İlgili Görseller

0

Hayvanları koruma, hayvan sevgisi ile ilgili görseller, resimler, fotoğraflar. Hayvan sevgisi hakkında resimler, görseller.

Hayvanları Koruma İle İlgili Görseller

Advertisement

Hayvanlar, rahatlıkla en iyi arkadaşlarımız olabilir. Bize sadık olabilirler, bizi sevebilirler ve bize hizmet edebilirler. Dahası, bizi koruyabilir ve hatta bizim için ölebilir. Ve bize yaşamımızın ve yaşamı sevmenin birçok olumlu yolunu gösterirler.

Örneğin, köpekler eve geldiğimizde bizi çok mutlu olarak karşılarlar ve bizi görmekten birçok insandan daha fazla heyecan duyarlar. Arkadaşlarımızın çoğundan daha fazla sevgi ve şefkat gösterebilirler.

Advertisement

Sıkıntımız olduğunda, köpeklerimiz asla sevinmezler ve bize bakarlar. Acımızı ve sıkıntımızı paylaşabilirler. Her türlü komik numarayı yapabilir, hatta bizi mutlu için bir aptallık yapabilir, bizi güldürebilirler.

Hayvanlar bizi incitmeyi veya yok etmeyi planlamaz. Toplu imha silahlarını icat edip dağıtmazlar ve bizimle savaşa girmezler.

Hayvanlar olmadan bir dünya düşünülemez. Yaşama haklarının yanında, aynı zamanda sevgi, şefkat ve özenle de muamele görmeleri de gerekir.

Advertisement

Hayvanlar olmadan, derin bir yalnızlık yaşar ve varlığımız bile tehdit altında olabilir. Bu nedenle, değer sistemimiz, kültürel yapımız ve ahlak standartlarımız, hayvanlarla nasıl yaşadığımız ve nasıl davrandığımızı içermelidir.

Mahatma Gandhi’nin dediği gibi, “Bir ulusun büyüklüğü ve ahlaki ilerlemesi, hayvanlara nasıl muamele ettiği ile yargılanabilir.”

Hayvanlar için sevgimiz yoksa, kalbimizde sevgiye sahip olduğumuzu iddia edemeyiz. Ruhumuzla asla gerçek anlamda iletişim kuramayız.

Belki de Altın Kural burada da uygulanmalıdır. Başkalarının size yapmalarını istemediklerinizi başkalarına yapma. Immanuel Kant’tan bir alıntı akla geliyor: ‘Bir erkeğin kalbini hayvan tedavisi ile yargılayabiliriz.’

Bir hayvanı kurtarıp hayvanla yaşamayı ve sevmeyi öğrendiğimizde, sadece başka bir hayvanı canlı tutmuyoruz. Çocuklarımıza da şefkat, nezaket ve ilham verici bir eylem sergiliyoruz.

Daha iyi bir dünyaya doğru çalışmanın harika bir mirasını da geride bırakabiliriz.

Advertisement


Leave A Reply