Hayvanları Koruma ve Hayvan Sevgisi İle İlgili Görseller, Resimler

0

Hayvanları koruma, hayvan sevgisi ile ilgili görseller, resimler, fotoğraflar. Hayvan sevgisi hakkında resimler, görseller.

Hayvanları Koruma İle İlgili Görseller

kedi köpek

Kaynak : pixabay.com

Hayvanlar, rahatlıkla en iyi arkadaşlarımız olabilir. Bize sadık olabilirler, bizi sevebilirler ve bize hizmet edebilirler. Dahası, bizi koruyabilir ve hatta bizim için ölebilir. Ve bize yaşamımızın ve yaşamı sevmenin birçok olumlu yolunu gösterirler.

hayvan sevgisi

Kaynak : pixabay.com

Örneğin, köpekler eve geldiğimizde bizi çok mutlu olarak karşılarlar ve bizi görmekten birçok insandan daha fazla heyecan duyarlar. Arkadaşlarımızın çoğundan daha fazla sevgi ve şefkat gösterebilirler.

kuzu

Kaynak : pixabay.com

Sıkıntımız olduğunda, köpeklerimiz asla sevinmezler ve bize bakarlar. Acımızı ve sıkıntımızı paylaşabilirler. Her türlü komik numarayı yapabilir, hatta bizi mutlu için bir aptallık yapabilir, bizi güldürebilirler.

hayvan civciv

Kaynak : pixabay.com

Hayvanlar bizi incitmeyi veya yok etmeyi planlamaz. Toplu imha silahlarını icat edip dağıtmazlar ve bizimle savaşa girmezler.

hayvan sevgisi

Kaynak : pixabay.com

Hayvanlar olmadan bir dünya düşünülemez. Yaşama haklarının yanında, aynı zamanda sevgi, şefkat ve özenle de muamele görmeleri de gerekir.

hayvan sevgisi

Kaynak : pixabay.com

Hayvanlar olmadan, derin bir yalnızlık yaşar ve varlığımız bile tehdit altında olabilir. Bu nedenle, değer sistemimiz, kültürel yapımız ve ahlak standartlarımız, hayvanlarla nasıl yaşadığımız ve nasıl davrandığımızı içermelidir.

şahin

Kaynak : pixabay.com

Mahatma Gandhi’nin dediği gibi, “Bir ulusun büyüklüğü ve ahlaki ilerlemesi, hayvanlara nasıl muamele ettiği ile yargılanabilir.”

kurbağa

Kaynak : pixabay.com

Hayvanlar için sevgimiz yoksa, kalbimizde sevgiye sahip olduğumuzu iddia edemeyiz. Ruhumuzla asla gerçek anlamda iletişim kuramayız.

ördek

Kaynak : pixabay.com

Belki de Altın Kural burada da uygulanmalıdır. Başkalarının size yapmalarını istemediklerinizi başkalarına yapma. Immanuel Kant’tan bir alıntı akla geliyor: ‘Bir erkeğin kalbini hayvan tedavisi ile yargılayabiliriz.’

Bir hayvanı kurtarıp hayvanla yaşamayı ve sevmeyi öğrendiğimizde, sadece başka bir hayvanı canlı tutmuyoruz. Çocuklarımıza da şefkat, nezaket ve ilham verici bir eylem sergiliyoruz.

kelebek

Kaynak : pixabay.com

Daha iyi bir dünyaya doğru çalışmanın harika bir mirasını da geride bırakabiliriz.

HAYVANLARI KORUYALIM

Canlılar dünyasının büyük bir bölümünü hayvanlar oluşturur. Hayvanlar, insanların en büyük yardımcısıdır. Bizler, hayvanların etinden, sütünden, yumurtasından, derisinden yararlanırız.

Hayvanların beslenmemize, sağlıklı büyümemize katkıları olduğu gibi, hastalandığımızda iyileşmemize de katkıları vardır. Tedavide kullanılan bazı serumlar hayvanlardan elde edilir. Ayrıca tıpla ilgili bazı deneyler hayvanlar üzerinde denendikten sonra insanlara uygulanır. Hayvanların yararları bunlarla bitmez. Kedi, köpek, balık gibi hayvanlar hayatımızı renklendirir ve bize neşe verirler.

Hayvan sevgisi ilk kez 1825 yılında İngiltere’de Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulması ile resmi bir nitelik kazanmıştır. Zamanla dünyanın her yerinde, Hayvanları Koruma Dernekleri kurulmuştur. Tüm derneklerin ortak kararı ile “4 Ekim“, Hayvanları Koruma Günü olarak kabul edilmiştir.

Ülkemizde de Hayvanları Koruma Dernekleri vardır. Bu derneklerin ilki 1924 yılında kurulmuştur. Bu derneklerin amacı, hayvanları korumak, hayvan sevgisini yaygınlaştırmak ve nesli tükenmekte olan hayvanları koruma altına almaktır.


Leave A Reply