Hayvansal Üretim Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Hayvansal Üretim taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Hayvansal Üretim olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Hayvansal Üretim Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Hayvansal Üretim bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Hayvansal Üretim okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Hayvansal Üretim

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Hayvansal Üretim taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Hayvansal Üretim hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (Niğde) (Devlet) – Hayvansal Üretim ve Teknolojileri (Örgün İng.) – SAY – 16 – 238,70193 – 484.238
  • Muş Alparslan Üniversitesi (Muş) (Devlet) – Hayvansal Üretim ve Teknolojileri (Örgün) – SAY – 21 – Dolmadı –

Advertisement

Hayvansal Üretim Bölümü

70%
70%
Awesome

Hayvansal üretim programının amacı, besin olarak yararlanılan hayvan türlerinin üretimini planlayıp gerçekleştirebilecek elemanları yetiştirmektir.

  • İş İmkanları
    8
  • Kazanma Zorluğu
    6

Leave A Reply