Hidrojeoloji Mühendisliği Bölümü Taban Puanları 2020

0
Sponsorlu Reklamlar

Hidrojeoloji Mühendisliği taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Hidrojeoloji Mühendisliği olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Hidrojeoloji Mühendisliği Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Hidrojeoloji Mühendisliği bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Hidrojeoloji Mühendisliği okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Hidrojeoloji Mühendisliği

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Hidrojeoloji Mühendisliği taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Hidrojeoloji Mühendisliği hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) / Mühendislik Fakültesi / Hidrojeoloji Mühendisliği /. SAY / 45 / 21 / 261,55121 / 302,85696

Hidrojeoloji Mühendisliği

70%
70%
Awesome

Hidrojeoloji mühendisliği programının amacı, içme, kullanma, sulama, hidroterapi, hidrolik ve jeotermal enerji üretimi amacıyla istenilen miktar ve kalitede yeraltı suyunun sağlanması, sağlanan suyun kirletici etkilerden korunması konularında çalışacak teknik insangücünü yetiştirmek ve araştırma yapmaktır.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7
  • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
    0

Sponsorlu Reklamlar

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?