Hindoloji Bölümü Taban Puanları 2020

0
Sponsorlu Reklamlar

Hindoloji taban puanları. 2019 – 2020 yerleştirme sonuçlarına göre Hindoloji olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2020 Hindoloji Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Hindoloji bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Hindoloji okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Hindoloji

2019 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Hindoloji taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2020 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Hindoloji hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Fakülte – Yüksekokul Adı / Bölümü / Puan Türü / Kont. / Yerleşen / Taban Puanı / En Yüksek Puanı

ANKARA ÜNİVERSİTESİ / Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi / Hindoloji /. DİL / 25 / 24 / 217,10758 / 400,77219

Hindoloji Bölümü

45%
45%

Özellikle “Hint- Avrupa Dil Ailesi” adı altındı toplanan dillerin temeli kabul edilen Sanskrit dilinin tarihi, eldeki metinlerin tarihsel olarak düzenlenmesi, metinlerin yazıldığı alfabe gramer, edebiyat ve kültür tarihi, metin tercümeleri gibi konularda eğitim yapılmaktadır. Bölüm mezunları üniversitelerde bilimsel çalışma yapabilirler.

  • İş İmkanları
    4
  • Kazanma Zorluğu
    5
  • Kullanıcı Oyları (0 Oy Verilmiştir)
    0

Sponsorlu Reklamlar

Bir Yorum Yazmak İster misiniz?