İbrani Dili ve Edebiyatı Bölümü Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0

İbrani Dili ve Edebiyatı taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre İbrani Dili ve Edebiyatı olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 İbrani Dili ve Edebiyatı Taban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda İbrani Dili ve Edebiyatı bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. İbrani Dili ve Edebiyatı okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Advertisement

İbrani Dili ve Edebiyatı

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  İbrani Dili ve Edebiyatı taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile İbrani Dili ve Edebiyatı hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

Erciyes Üniversitesi (Kayseri) (Devlet) – İbrani Dili ve Kültürü (Örgün) – DİL – 26 – Dolmadı

Advertisement

55%
55%
Awesome

Bu bölümden mezun olacak öğrenciler öncelikle turizm sektöründe olmak üzere, kamu kurum kuruluşlarında, akademik alanda iş potansiyeline sahiptirler. Bölüme büyük umutlarla gelen öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da dilin anavatanı olan İsrail’de eğitimlerine devam etmeyi amaçlamaktadırlar.

  • İş İmkanları
    6
  • Kazanma Zorluğu
    5

Leave A Reply